سفر به شهر پوندیچری

سفر به شهر پوندیچری

شهر پوندیچری در هند، ایالت تامیل نادو و کنار اقیانوس واقع شده است. مردم محلی آن را پوندی صدا می زنند و روزگاری بزرگ ترین مستعمره کشور غرب در هند بوده است. شرکت French East India Company در سال ۱۶۷۴ پوندیچری را جزو قلمرو استعماری خود کرد و به عنوان یک بندر تجاری بسیار مهم در جنوب شبه قاره هند از آن بهره می بردند. از همان زمان فرانسوی ها شروع به ساخت شهری مدرن برای خود کردند و در واقع تنها بخش های فرانسوی نشین دارای زیر ساخت هایی چین کانال آب بودند. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد سفر به شهر پوندیچری  بیشتر صحبت می کنیم.

سفر به شهر پوندیچری

تا این که سر آخر پس از حدود ۳۰۰ سال در ۱۹۵۶ میلادی شهر آزاد شد و مجدد به هند پیوست. زبان مردم آن تامیلی است که یکی از قدیمی ترین زبان های جنوب شبه قاره هند می باشد ولی بیشتر آن ها زبان فرانسوی را هم صحبت می کنند و آن هایی هم که انگلیسی بلدند لهجه فرانسوی دارند.

سواحل بکر

یکی از جاذبه های شهر پوندیچری در هند سواحل آرام و بی سر و صدای آن است، که عاشقان ساحل می توانند در آن دراز بکشند، ریلکس کنند، به تماشای زیبایی های خورشید و غروب بنشینند و به کلی از دنیای پركار خود دور شوند. Promenade Beach یکی از باتفصیل ترین سواحل در پوندی است ، قدم زدن در امتداد سواحل می تواند به یکی از فوق العاده ترین رویاهای به وقوع پیوسته شما معاوضه شوید. تماشای غروب دل انگیز آن نیز حال و هوای مختص خود را دارد، تلالو آسمان صورتی و نارنجی بر روی آب های نقره فام ترکیب رنگی خارق العاده و تصاویری دیدنی را شکل می دهد.

اگر هم شما در دسته افرادی هستید که هیجان را به آرامش ترجیح می دهید سواحل Paradise Beach و Karaikal Beach انتخاب های خوبی برایتان هستند و امکان انجام انواع ورزش های آبی در آن فراهم شده است. در ساحل Serenity Beach خویشان تكثر و قلت را خواهید یافت که مشغول موج خودرو كوچك ابر شب هنگام هستند. اما اگر به دنبال مکانی نسبتا آرام تر هستید هم ما ساحل Mahe Beach را به شما پیشنهاد می کنیم.

سفر به شهر پوندیچری

 دریاچه Chunnambar

اگر انجام ورزش های آبی در ساحل برای شما کافی نیست، می توانید به حوالی رودخانه Chunnambar بروید و آن جا قایق اتومبیل شخصی را امتحان کنید که یکی دیگر از جاذبه های شهر پوندیچری در هند است. مرکز کرایه ای به نام خانه قایق Chunnambar، در امتداد جاده اصلی Cuddalore قرار دارد و امکان قایق سواری در رود ای که اسمش را از آن گرفته در اختیار شما قرار می دهد. قایقرانی در باطلاق تماشایی فرانسه کوچک و دیدنی هند تجربه ای ایده آل است، که با مناظر فوق العاده نزدیك سرزمین و پرندگانی که بالای سرتان پرواز می کنند کامل تر هم می شود. امکان انتخاب بین دو نوع قایق موتوری یا پدالی برای گردشگران محفوظ آمین گویی شده است.

غواصی

پوندی دارای اب هایی شفاف و زلال و طیف گسترده ای از مكنت دریازی و بری است، که آن را به یکی از بهترین مکان های کشور برای غوطه بازی تبدیل کرده است. ژرف پیمایی از عمق ۵ تا ۴۰ متر انجام می شود و سایت های تفكر شهر هم برای تازه کاران و هم برای حرفه ای ها فراخور هستند. غواصان ممکن است با برخی از بامزه ترین موجودات خشكی و آسمانی همانند مارماهی ها، مرجان ها، مارماهی رنگین ، فریباماهیان، سفره ‌ماهی دیو، خروس‌ ماهی، فرشته ماهی، طوطی ماهیان و دیگر پدیده ها عجیب و غریب آبزی از نزدیک رو به رو شوند.

 

سفر به شهر پوندیچری

بهترین مکان های غواصی که از جذب های شهر پوندیچری در هند هستند شامل Aravind’s Wall، ۴ Corners، The Hole، Coral Shark Reef و Temple Reef می شود. یکی از بهترین و مشهورترین مراکز مرواریدجویی غوص فرانسه کوچک و دیدنیTemple Adventures است و خرج غواصی برای هر نفر بین ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ روپیه هند برای دو بار غواصی در روز تمام می شود.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *