ورشو

جاذبه های گردشگری شهر ورشو

کشور های اروپا پس از جنگ جهانی تغییرات زیادی پیدا کرده اند و چهرهای آن ها بسیار تغییر کرد و بازسازی دوباره شده اند ، یکی از شهرهایی که در این حادثه خسارات زیادی را دریافت کرد، شهر ورشو بود یکی از جذاب ترین پایتخت های اروپایی محسوب می شود.

همانطور که گفتیم این شهردر گذشته خود مسیر پر فراز و نشیبی را داشته است اما با این حال سالانه گردشگران از  کشورهای مختلف برای دیدن جاذبه های گردشگری به این شهر می آیند و از بودن در این شهر رویایی لذت می برند. در ادامه قصد داریم تا شما را با جاذبه های گردشگری شهر ورشو بیشتر آشنا کنیم.پس با اخبار گردشگری ما درباره این شهر همراه باشید.

ورشو
ورشو

ورشو دارای آب و هوای بسیار مطلوب و معتدل بوده و در برخی از اوقات هوای این شهر کمی مه آلود است، اما بهترین زمان برای سفر به این شهر بهار و پاییز است.

حس عجیبی در این شهر موج می زند که تا حدودی یادآور جس تاریخی این شهر می باشد، که بخش عظیمی از آن مربوط به جنگ جهانی دوم می شود. این شهر دارای رستوران های فوق العاده از نظر طراحی و غذاهای لذیذ است. هزینه ها در ورشو نسبت به دیگر شهرهای اروپایی نسبتا ارزان تر بوده ، برای همین خیلی از مسافران این شهر را برای تفریح انتخاب می کنند.

ورشو
ورشو

موزه ورشو

یکی از بهترین موزه های تاریخ جنگ دنیا موزه قیام ورشو است. این موزه در یک انبار تراموای قدیمی قرار گرفته است و موارد مربوط به رویدادهای سیاسی و نظامی را به نمایش می گذارند.همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد تهاجم نازی ها و اتفاقات دوران جنگ بیشتر بدانید.یکی از زیباترین بخش های این موزه مربوط به قیام مردم لهستان بر علیه ارتش وقت آلمان می باشد. این موزه تمام تلخی های جنگ را به شما نشان می دهد.

ورشو
ورشو

قصر سلطنتی ورشو

این قصر زیبا و آجری در قرن ۱۵ میلادی ساخته شد و زمانی محل اقامت رهبران این کشور بوده است. این بنای زیبا یکی از محل هایی است که در تاریخ جنگ خسارت بسیاری دیده است،اما پس از بازسازی دوباره امروز به شکوه و عظمت سابق خود بازگشته است.دالان های مرمر و تزیئنات زیبای این کاخ در دنیا بی نظیر بوده، تعداد زیادی از لوازم هنری این کاخ توسط نازی ها و ارتش شوروی غارت شد، اما بعدها مقداری از آنها پس گرفته شد.

ورشو
ورشو

کلیسای تاریخی سنت آنه

این کلیسا در میانه قرن ۱۵ میلادی ساخته شده است و از زیباترین کلیساهای نئو کلاستیک ورشو به حساب می آید، نمای فعلی این کلیسا در تاریخ۱۷۸۸ به این شکل تغییر پیدا کرده است.شاید برای شما جالب باشد که بدانید که در این کلیسا یک ناقوس با شکل عجیب به رنگ زرد و سفید و طلایی وجود دارد و نقاشی های غم انگیز کتاب مقدس در تالار آن جلوه ای ویژه ای به این بنا داده است.این کلیسا به شما این امکان را می دهد تا باطی کردن ۱۵۰ پله تصویر خوبی از شهر را برای شما به نمایش می گذارد.

پارک Lazienki

ورشو
ورشو

این پارک با مساحتی بالغ بر ۷۸ هکتار دارای باغ های متعدد زیبا و دریاچه های پراکنده است، داخل این پارک یک آمفی تئاتر و یک مکان یادبود برای قهرمانان لهستانی ساخته شده است.از دیگر ویژگی هایی که به ارزش های بصری این پارک افزوده است طاووس های در حال پرسه زدن و کاخ هایی است که با طراحی های بسیار زیبا ساخته شده اند.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *