اهیمت داشتن موهای سالم

اهیمت داشتن موهای سالم

یکی از مواردی که با استفاده از ان می توانید زیبایی خود را چندین برابر کنید این موضوع می باشد که از تدابیر خاصی برای سلامتی موی خود بهره گیری کنید. در قصد داریم شما را با اهیمت داشتن موهای سالم آشنا سازیم. با ما با سایت میخکوب همراه باشید.

رنگ مو

در ادامه اخبار زیبایی می توان به این مورد اشاره نمود که استفاده از رنگ‌های مختلف می‌تواند به موها صدمه بزند اما سلامت افراد را به‌خطر نمی‌اندازد. متخصصان انجمن تومور آمریکا معتقدند رنگ‌های شیمیایی مو نمی‌توانند سازنده خلق سرطان در بدن اشخاص باشند. برخی از محققان و پزشکان منتظر نفوذ مخل رنگ‌های نیمه‌دایم و دائمی ‌اکسیداتیو قهوه‌ای یا سیاه‌رنگ هستند. پزشکان معتقدند باید از رنگ‌های طبیعی مانند حنا استعمال کرد.

شستشوی موها

دوش گرفتن و شستشوی مو قبل از داخل شدن به حوض می‌تواند از آسیب دیدن موها توسط کلر بکاهد. اگر موهایتان را پیش از داخل شدن به حوضچه بشویید موهایتان از آب اشباع می‌شوند و کلر را جذب نمی‌کنند و استاندارد صدمه موها خیلی کم می‌شود. راجع به شستشوی موهایتان از شامپوهایی مصرف کنید که pH متعادلی داشته باشند.

موهای باطراوت
مصرف آهن و ویتامین ب

تمام سبزی های خوردنی سبز رنگ مثل اسفناج، مارچوبه، بروکلی، کاهو و کلم بروکسل جزو تشویش کننده های گیاهی آهن و مواد مغذی دیگر هستند. متخصصان بر این ایمان هستند که میزان آهن افرادی که موهایشان می ریزد کم است. این ماده معدنی مثل ویتامین B باعث استواری کراتین می شود. کمبود ویتامین B می تواند پایه گذار ناتوان شدن ریشه موها شده و پایه را برای ریختن آنها مهیا کند.

موهای باطراوت
بستن موها

برخی از خانم ها و البته آقایانی که موهای بلندی دارند طریقت دارند موها را به صورت دم اسبی و سفت پشت سر ببندند. اما باید بدانید که شینیون زیاد موها، بستن و بافتن های سفت به موها آسیب می رساند.
در حقیقت زمانی که موها کشیده می شوند به راحتی می شکنند. این مسئله  نیز مانع از رشد دوباره آنها شده و موجب می شود که خط پیشانی مو عقب برود. اگر دقت کرده باشید بانو های آفریقایی که از اوقات کودکی موهایشان را با بافتن های آفریقایی آراسته می کنند، پیشانی و گوش های کم تری دارند.

موهای باطراوت
استفاده از رزماری و مریم گلی

استفاده ماهانه از این گل ها، به طور چشمگیری مو را تیره می کند. به خاطر تامین این محلول، ۲پیمانه مریم گلی نو یا خشک، یک و نصف پیمانه رزماری تازه یا خشک و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در قابلمه ای بریزید و تا لب گل ها را با آب بپوشانید و پس از به جوش آمدن، حرارت را کم کنید و بگذارید به آرامی بجوشد.در صورت نیاز آب بیشتری به آن اضافه کنید. این آب باید به مدت ۶ ساعت روی گرمی کم بجوشد. پس از ۶ ساعت آن را از صافی رد کنید، سرکه سیب به آن اضافه و خوب مختلط کنید. پس از شامپو کردن مو را با این ماده بشویید.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *