نقش ابزارهای تبلیغاتی روی افکار عمومی

شهرها اصلی ترین مکان ظهور و حضور عموم مردم، صنایع و برنده های مختلف هستند؛ به همین خاطر تبلیغات در شهر یکی از اساسی ترین راه های تبلیغات محصولات و برند ها می باشد، با گسترش تکنولوژی و شهرنشینی، همه روزه شاهد ظهور و رشد صنایع و کسب و کارهای جدیدی هستیم، که این موضوع در کنار تغییر رفتار مصرف کنندگان، به دلایل مختلفی از جمله فراوانی انتخاب آن‌ها از میان برندهای مختلف، باعث شده است که خواسته یا ناخواسته، هر روز بیش از پیش در میانه نبرد تبلیغاتی در شهر باشیم. با ادامه این بخش از سری مقالات اخبار صنعتی همراه ما باشید.

چراغ LED
چراغ LED

شهرها پر هستند از تبلیغات که در قالب های تلویزیون شهری، تابلو روان، در سنگ فرش های خیابان، بیلبوردها و  حتی مبلمان شهری می توان شاهد این تبلیغات بود، کافی است که شما یک روز از مرکز شهر به اطرف آن حرکت کنید و شروع کنید به شمردن بیلبوردها و تابلو راون ها یا حتی تلویزیون های شهری، شما مدام در معرض تبلیغات قرار دارید.

تابلو LED
تابلو LED

حتی وقتی که برای استراحت به پارکی می روید سیستم مبلمان شهری به شکلی است که آن هم مملو است از تبلیغات. در این مقاله قصد ما بر این است که به طور دقیق نقش ابزارهای تبلیغاتی روی افکار عمومی و سوق دادن به سمت مصرف را روشن کنیم.

ویژگی های تلویزیون شهری

اصلی ترین ویژگی تلویزیون شهری در مقایسه با دیگر ابزارهای ارتباطی و تبلیغاتی تحرک در آن است اگر چه تابلو روان نیز دارای تحرک می باشد اما تلویزیون شهری در مقایسه با تابلو راون از چند مزیت برخوردار است، به عنوان مثال اول این که تلویزیون شهری از چندین چراغ LED در رنگ های مختلف تشکیل شده است در حالی که تابلو روان تنها از یک رنگ LED ساخته شده و دوم این که تلویزیون شهری بیشتر در مرکز میدان ها و خیابان های اصلی قرار می گیرد.

تلویزیون شهری
تلویزیون شهری

اما تابلو روان در بالای مغازه ها قرار دارد، دیگر این که نرخ کرایه ی تلویزیون شهری بسیار بالاتر است چرا که این تلویزیون ها متعلق به دولت هستند و به هیچ وجه خصوصی نیستند. ویژگی مشترک تلویزیون شهری و تابلو روان در ساختار آنها است که هر دو از پروژکتورLED تشکیل شده اند.

سپهر صنعت از جمله شرکت های پیشگام در این حوزه است که توانسته تمامی سرویس ها و ملزوماتی که برای هر شهری ضروری می باشند را تهیه و تولید کند.

تلویزیون شهری
تلویزیون شهری

انقلاب چراغ های LED

چراغ های LED لامپ های جامدی هستند که از تکنولوژی نورافشان استفاده می کنند، این چراغ ها ابتدا در به شکل چراغ های قرمز در برخی از ابزارها به منظور چراغ های هشدار دهنده استفاده می شدند که بعدها در وسایل دیگر مورد توجه قرار گرفتند، اهمیت چراغ های ال ای دی از آنجاست که این چراغ ها از عمر طولانی برخوردار هستند، و نور بسیار زیادی را دارند و در عین این که نور زیادی دارند مصرف بسیار کمی دارند.

چراغ LED
چراغ LED

رفته رفته چراغ های LED جایگزین لامپ تصویر در تلویزیون ها شدند و شکل جدیدی به تولیزیون های شهری دادند. نمونه های رایج چراغ های LED را می توان در ورزشگاه ها در بالای برج نوری دید. برج نوری به تیرهای چراغی گفته می شود که در بالای آن چند پروژکتور LED قرار دارد یا جای دیگری که چراغ های LED نقش بسیار مهمی را ایفا کرده اند در تابلوهای VMS است، تابلو VMS در خیابان های اصلی، اتوبان ها و بزرگ راه قرار دارد و در هنگام شب به خوبی مسیر را برای ترددکنندگان روشن می کند.

Megasigninc نیز از جمله کمپانی های مطرح خارجی در همین حوزه است که با مراجعه به این وب سایت می توانید جدیدترین تابلوهای LED این شرکت را مشاهده کنید.

منبع: http://www.meekhkoob.ir

 

 

یک دیدگاه

  1. سلام
    فقط خواستم تشکر کنم از این پست خیلی جالبی که گذاشتین. همونطور که شما هم اشاره کردین این روزها خیلی از این خدمات شهری در راستای تبلیغات بکار گرفته میشن خصوصا تلویزیون های شهری و همچنین تابلو روان ها که خیلی از فروشگاه ها ازشون استفاده می کنن
    بطور خلاصه باید گفت دنیای امروز دنیای تبلیغات شده
    تشکر

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *