علت اشتباه بودن سرمایه گذاری در بیت کوین

علت اشتباه بودن سرمایه گذاری در بیت کوین

شاید برایتان جالب باشد بدانید که چرا اعتماد گذاری در بیت کوین به آدرس یک ارز دیجیتال غلط است. گرچه در مورد بیت کوین حرف و حدیث ها پر شمار است، اما به نظر می رسد در فرجام کفه به سمت افرادی که معاند بیت کوین هستند باری :صفت قید به هرجهت تر است. در ادامه در مطلب اقتصادی در مورد علت اشتباه بودن سرمایه گذاری در بیت کوین بیشتر صحبت می کنیم.

علت اشتباه بودن سرمایه گذاری در بیت کوین

اما چرا بیت کوین امن به نظر نمی رسد؟ ما قرار نیست یک بحث اقتصادی داشته باشیم، بلکه می خواهیم به بخش ها دیجیتال و ارز دیجیتال بپردازیم . واقعاً این مطلب برای کاربران دنیای فناوری افزون جذاب خواهد بود.

بنابراین با بقیه این مطلب فناورانه با ما معشوق باشید. اما این ارز دیجیتال چه جور ثبت شد؟ ساتوشی ناکاموتو در سال ۱۳۸۸/ ۲۰۰۹ مظهر جدیدی به‌نام بیت‌کوین را به دنیا معرفی کرد، ارز دیجیتالی که از طریق اینترنت قابل دستیابی و فروش است و هیچ مرجع بانکی بر آن سركشی ندارد.

اما بیت کوین عمری كامل دارد و  اکنون ۹ سال از راه‌اندازی پروتکل بیت‌کوین می‌گذرد.بیت‌کوین‌ها جملگی از طریق فعالیت‌های استخراج (ماینینگ) که همان فرایند پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین است، بدست می‌آیند. این روش لازم در اصالت داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای سرپنجگی است.

خرید بیت‌کوین از صرافی‌ها

همچنین برخی از وب سایت‌های بخت‌آزمایی، به کاربران خود بیت‌کوین می‌دهند.می‌توان با راست پنداشتن بیت‌کوین به عنوان وجه پرداختی در رویارو کالا یا خدمات، بیت‌کوین به دست آوردفدکوین نوعی ارز دیجیتال دولتی است که تحت پژوهش پیچاپیچ بانک مرکزی اداره می‌شود. طراحان فدکوین بر این باورند که ارزهای رمزپایه دولتی می‌توانند از بیت‌کوین کارآمدتر باشند.

علت اشتباه بودن سرمایه گذاری در بیت کوین

دنیا به‌سمتی فی الفور تعالی تجاوز است که تا چندی دیگر تقریبا همه کالاها و كارها خدمت گزاری ها توکن‌دار (Token نوعی از ارزهای رمزپایه) یا به‌عبارتی دارای ارز تخصصی خودشان خواهند شد. به این معنی که وقتی پشت تیركش جلا یک سقطفروشی مغازه ایستاده‌اید و کیف پول دیجیتال نصب‌شده روی تلفن همراهتان را باز می‌کنید، علاوه‌بر بیت‌کوین و اخت آن برخی توکن در ورقه شناسایی رای سیاهه حساب‌تان خواهید داشت که معرف برند (مثلاً اپل‌کش یا تویوتاکش) یا خدماتی خاص هستند.

اما باید بدانید که  این توکن‌ها با جهاز مزیت آوانس نمره پروانه یا کارت هدیه که دهه‌هاست وجود دارند متفاوتند، آن هم از این جهت که وقتی توکن‌ها روی زنجیره بلوکی پس انداز می‌شوند راحت‌تر و با قرار امان بالاتری قابل انتقال خواهند بود.

علت اشتباه بودن سرمایه گذاری در بیت کوین

در چنین سیستمی وجود شبکه‌ای از کارگزاران نیز اجباری است تا اگر مثلا فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید سهام اپل را نمی‌پذیرد، بتوانید ارز درخواستی خریدار را از طریق یک واسط به او بپردازید.با همه این ها، بیت کوین را نمی توان چندان سیستم امنی محاسبه کرد. چرا که بیت کوین دارای برخی گاف های امنیتی است. بین ارزهای دیجیتال نمی توان ضدیت های چندانی قائل شد اما بیت کوین جزو برترین ها است. با این وجود بهتر است پیش از نفوذ گذاری در این نوع ارزها اندکی ملاحظه کنیم. گرچه این ارزها در کشور ما نیز هنوز به طور رسمی معرفی نشده اند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *