محبوب ترین شاسی بلند آمریکایی

محبوب ترین شاسی بلند آمریکایی

فورد اکسپدیشن یک SUV فول سایز و نازل و گران خانواده‌های پرازدحام و البته پادار برای سپری كردن تعطیلات است. فورد این نوبت پهن‌پیکر را در سه مدل (XLT – Limited -Platinum )عرضه می‌کند که از جناب قیمت ۵۱,۷۹۰ دلار شروع می‌شود و در نمونه‌ی فول‌آپشن، ۸۲۰۰۰ دلار قیمت دارد. XLT مدل پایه و Platinum مدل فول است و هر کدام هم نسخه Max دارند. با توجه به ملاحت نسخه‌ی کامل‌تر، در این مطلب مدل Platinum Max مرکز توجه ما خواهد بود. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد محبوب ترین شاسی بلند آمریکایی بیشتر می گوییم.

محبوب ترین شاسی بلند آمریکایی

مدل‌های اصلی ۵۳۳۴ میلی‌متر طول دارند و مدل‌های Max، حدود سی سانتی‌متری از مدل اصلی طویل‌ترند. حتماً این افزایش طول باعث تزاید فضای بار و فضای صندلی های های ردیف سوم شده و در دیگر قسمت ها به كاربستن نشده است.

طراحی بدنه

برای اظهار بدنه از کلیشه‌های جاودانه پرهیز می‌کنیم و یک راست سر اصل مطلب می‌رویم. در جلوی اکسپدیشن با نمایی آشنا و شبیه به سایر کراس اور های فورد مواجه‌ایم که می توان به زیبایی آن بیان کرد. در نمای جانبی از حجم های گزافه آمیز عفت شده و یک خط سراسری اصلی‌ترین نکته در نگارگری برنامه ریزی آن است. در قسمت پشت هم با یک نقشه كشی کاملا پخته محاذی هستیم.

طراحی‌ داخلی

هدف از خرید اکسپدیشن رابطه داشتن یک موتور با آمادگی حمل ۷-۸ نفر و فضای بزرگ و جادار  است. پس با این پیش اساس باید به دقت بپردازیم. صندلی های دریف جلو کاملا راحت و بزرگ هستند و در تمام جهات قابل نظام و از امکاناتی مثل گرم کن و سردکن صندلی هم بهره خواهید برد.در ردیف دوم هم صلح و صولت کاملا وجود دارد و دسته در لبه صندلی نشانه‌ای از این استراحت است ولی از گرم کن و سرد کن خبری نیست. ردیف سوم اما خیلی بزرگ و راحت نیست و افراد درشت هیکل و قدبلند را برای قیام و جلوس اذیت خواهند‌کرد.

محبوب ترین شاسی بلند آمریکایی

داشبورد، کنسول میانی و رودری‌ها خیلی خوب طرح ریزی شده‌‌اند و در آن‌ها برای مقیم كردن چیزهایی مثل بطری، پارچ و عینک جای خصوصی تجهیز شده و حتماً تعدادشان هم کم نیست. تلویزیون و ) هم به پیمانه کافی وجود دارد.

آپشن ها

فورد اکسپدیشن لیست بلند بالایی از امکانات را در آزادمنشی شما می‌گذارد. از جمله می‌توان به:

 • تهیه مطبوع چندگانه (قابلیت تنسیق جداجدا برای مسافر(خودرو های ردیف دوم)
 • قاعده ربط و لهوولعب مترقی و عقب مانده با قابلیت تمییز صدا در صفحه نمایش كامپیوتر اصلی و به صورت جداجدا برای سرنشینان ردیف دوم
 • در هر ردیف دو پورت USB برای شارژ
 • شارژر وایرلس
 • سانروف بزرگ (در حد سقف پانورامیک) به عدو پوشش (Carpeted floor)
 • نقطه ائتلاف وای فای
 • حاصل عوارض(سفر به خارج) محل خروج و برق ۱۱۰ ولت AC
 • نظام سامانه ورود بدون کلید و دکمه استارت و قابلیت راه‌اندازی و روشن کردن موتور از راه دور
 • روش پارک فعال کاملا هوشمند
 • دوربین ۳۶۰ درجه و سنسور اخطاریه نقاط کور، هشدار تله تریلر، تشخیص عابرپیاده و حرکت بین خطوط
 • رکاب جمع شونده

می‌توان كنایه کرد. یقیناً موعظه بنده به شما این است که قبل از خرید برای مشاهده‌ی باقی امکانات سری به وب‌سایت فورد بزنید و کامل آن را نظارت بفرمایید که الهی ناکرده بند ملاک خودروی آماده‌ی واسپاری است در مورد آپشن‌ها سینه خریطه گیرتان نشود.

محبوب ترین شاسی بلند آمریکایی

 

پیشرانه

فورد تنها یک خودرو برای اکسپدیشن در نظر گرفته است. موتوری ۳.۵ لیتری و شش سیلندر به نام EcoBoost و تنفس نهادین که تماما از آلومینیوم آفریده شده است. این سواری به کمک روش اماله پیچ درپیچ سوخت و زمان‌بندی متغییر سوپاپ‌ها و با نسبت تراکم ۱۰ به ۱ می‌تواند قدرت ۴۰۰ اسب‌بخار را در ۵۰۰۰ دور بر نكته لحظه و گشتاور ۶۵۰ نیوتون‌متر را در ۲۲۵۰ دور بر لمحه كون و در اختیار راننده قرار دهد.

مصرف سوخت این اتومبیل به لطف حضور یک گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک به کمترین حد خود مكلف و برای شهر ۱۴.۵ لیتر، برای شاهراه ۱۱.۲ لیتر و در مصرف ترکیبی ۱۲.۹ لیتر در ۱۰۰ خواهید سوراند، حكماً فقط در کاتالوگ. (طبق حرفی که دقیقا در توضیحات فورد در مورد اکسپدیشن در وب سایت فورد آمده است)همچنین فورد اکسپدیشن وسع استعداد بکسل کردن ۴.۲ تن وزن را دارد که در نوع خود کم نظیر است.

 

 

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *