مهمترین نکات برای نگهداری گربه

گربه ها موجودات بسیار خاص و دوست داشتنی هستند که برای نگهداری آنها بایستی در مورد بسیار از موارد آگاهی داشته باید. نگهداری گربه ها باید با آموزش گربه ی درست شما همراه باشد و این آموزش نسبت به شناخت نژاد گربه و تربیت پذیری گربه ی شما متفاومت می باشد.در ادامه با وب سایت میخکوب همراه باشید تا مهمترین نکات برای نگهداری گربه در منزل را در اختیار شما قرار دهیم.

نکات کلیدی در نگهداری از گربه

نگهداری گربه در نگاه اول خیلی سخت نیست و یک موجود زیبا و ملوس است که باید با آن بازی کنید.اما با گذشتن مدت زمانی از حضور این موجود زیبا در منزل شما، نیاز هایش را درک کرده و اهمیت رسیدگی به این نیاز ها را متوجه می شودی.

دلیل اصلی نیاز به توجه بسیار بالا به گربه های واکنش های بسیار پیچیده و خاص آنها است. به طور مثال در مواردی ممکن است گربه ی شما از منزل شما رفته و دیگر به منزل شما بر نگردد. بی توجهی به گربه ها باعث افسردگی این حیوان شده و علاوه بر ترک منزل شما، با پرخاشگری گربه و واکنش های تدافعی بسیر همراه است.

Image result for cats

تربیت گربه:

گربه ها در موضوع آموزش دیدن بسیار خاصی هستند و به نسبت غریضه ای که دارند بسیاری از موارد را به صورت بسیار خاص آموزش میبینند. به این صورت که برای اموزش دفع مدفوع و ادرار گربه نیاز به یک ظرف خاک دارید. به این صورت که اگر چند بار به حیوان بفهمانید که باید از ان ظرف استفاده کند به صورت خودکار تا انتهای عمر از آن ظرف استاده می کند.

به صورت نگهداری و تربیت گربه ها کار سختی نیست در صورتی که این حیوان را با اصولی که برای آموزش او نیاز است را بندانید و از آنها استفاده کنید. با این روش بسیار ساده و دانستن نکات اصلی آموزش گربه کار شما بسیار ساده خواهد شد.

تاثیر نژاد گربه به روی نگهداری و آموزش پذیری آن:

نژاد در میان حیوانات همیشه مهم ترین اصل بوده و است. به این صورت که به نسبت نوع حیوان نمی توان برخورد یکسانی را با نژاد ها آن داشته باشید. به طور مثال شما برای خرید سگ و نگهداری از او نمی توانید فضای یکسانی را در دو نژاد هاسکی و ژرمن در نظر بگیرید. دلیل اصلی این امر فضای بسیار سرد و خنک مورد نیاز برای نژاد هاسکی است که نژاد ژرمن در ای فضا مریض شده و با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

Image result for cats

در میان گربه ها هم این اصل صدق می کند. برخی از نژاد گربه بسیار لوس و نازنین هستند و نیاز به نوازش و رسیدگی بسیار بالایی دارند تا بتوانید روحیه آنها را به صورت نورمال نگه دارید. نژاد های مقابل این موارد را باید گربه های بازیگوشی دانست که نیاز به بازی و حرکت دارند تا با تخلیه ی انرژی خود و بازی کردن دچار مشکلات روحی نشوند.

آموزش پذیری گربه های خانگی نیز به نزاد آنها بستگی دارد. مثلا نژاد های گران قیمت تری مانند همین گربه ی ایرانی با برخورد مناسب به سادگی آموزش دیده و با ملایمت با شما برخورد خواهند کرد. اما نژاد های دیگری نیز وجود دارند که برای اموزش دیدنشان نیاز به زمان بیشتری دارید.

اصل انکار ناپذیر در آموزش حیوانات:

مهم ترین نکته در آموزش هر حیوانی را سن و سال او تعیین می کند. به این صورت که حیوانات به طور کلی برای آموزش باید در سنین پایین تر آموزش دیده شوند و به آنالیز شخصیتی آنها پرداخته شود. با این کار شما به آنها در سنین پایین یاد می دهید که روشی که برای انجام کاری در نظر رفته اید چه است و در سایر مراحل زندگیش باید به چه کار های توجه داشته باشد.

Image result for cats

لازم به ذکر است که به دلیل فرار از منزل، بسیاری از گربه های خانگی در محیط بیرونی منزل دوام نیاورده و میمیرند. دلیل اصلی این امر نیز عادت هایی است که صاحبان گربه برای او به وجود می آورد. به این صورت آنها در محیط بیرون از منزل به دنبال پیروی از همین موارد هستند و در صورت عدم یافت محیط و لوازم مورد نیاز آن کار را با تاخیر انجام داده که همین موضوع برای آنها مشکل ساز شده و باعث مریضی و مرگ آنها می شود.

 

 

 

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *