جدیدترین رخدادهای بورس ایران

جدیدترین رخدادهای بورس ایران

بورس یکی از منابع تاثیر گذار در اقتصاد هر کشوری است که سیاست بیشتر تجارت های بازرگانی و بین الملی براساس فراز و نشیب بازار بورس سیاست گذاری می شود و خط کسب و کار یک سازمان بین المللی باتوجه به افزایش و کاهش سهام تعیین می شود. در ادامه این بخش از اخبار اقتصادی با جدیدترین رخدادهای بورس ایران در خدمت شما خواهیم بود.

۵۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و عرضه آن در بورس کالا

باتوجه به سیاست دیرینه بازار بورس در بخش محصولات کشاورزی، تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران امروز مهماندار عرضه ۵۲ هزار و ۱۰۰ تن انواع محصول می باشد. عرضه ۵۲ هزار تن نوع های مختلف محصولات کشاورزی در بورس کالا که با توجه به گفته ی روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران می باشد، در این روز ۳۰۰ تن روغن، یک هزار و ۸۰۰ تن شکر سفید، ۴۶ هزار تن گندم خوراکی و ۴ هزار تن گندم دوروم در این تالار عرضه می‌شود.

محصولات کشاورزی و عرضه آن در بورس کالا
محصولات کشاورزی و عرضه آن در بورس کالا

درآمد هرسهم سال ۹۶ بانک گردشگری رشد خواهد کرد

بانک گردشگری با خبر پیش‌بینی درآمد هر سهام امسال را با افزایش ۷۹ درصدی به بازار منعکس کرده است. با توجه به اخبار سرویس بازار ایسنا، براساس اطلاعیه سازمان بورس و اوراق بهادار، بانک گردشگری با سرمایه ۶ هزار میلیارد ریال برای سال مالی منتهی به آذرماه ۹۶ معادل ۴۳ ریال سود به میزان هر سهم پیش‌بینی کرده است.

پذیره نویسی اولین صندوق طلای بازار سرمایه و جزئیات آن

پذیره‌نویسی صندوق طلا بازار سرمایه از پایان ماه جاری شروع می شود و به همین سبب جزئیات پذیره نویسی اولین صندوق طلای بازار سرمایه اعلام شد پذیره‌نویسی مبلغ ۱۰ هزار ریال خواهد بود و حداقل تعداد واحد قابل واگذاری نیز، ۱۰ عدد است. سازمان بورس و اوراق بهادار، اولین صندوق سرمایه گذاری کالایی با دارایی اولیه گواهی سپرده سکه طلا، به زودی در بورس کالای ایران ایجاد خواهد شد.

پذیره نویسی اولین صندوق طلای بازار سرمایه
پذیره نویسی اولین صندوق طلای بازار سرمایه

تعداد سهام پایه اختیار معاملات افزایش می یابد

معاون شرکت بورس اوراق بهادار تهران درباره یی پر اهمیت ترین برنامه های امسال شرکت بورس به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه گفت: در کنار ادامه ی روند پذیرش و عرضه پایه ی سهام شرکت ها، یکی از مهمترین سیاست های سال جاری در حوزه بازار مشتقه بالا بردن تعداد سهام پایه اختیار معاملات به عنوان محصول جدید برای از بین بردن ریسک است.

علی صحرایی با اشاره به اینکه سال گذشته سهام اولیه پنج شرکت در بازار مشتقه وارد شدند، گفت: در سال جاری اختیار خرید و فروش سهام پایه ۵ شرکت در بازار مشتقه مورد معامله قرار گرفت که در سال جدید برنامه توسعه این بازار و افزایش تعداد سهام پایه در دستور کار شرکت بورس است.

سهام پایه اختیار معاملات
سهام پایه اختیار معاملات

صنایع کوچک و متوسط و شرایط جدید مالی آنها

سازمان امور مالیاتی در مصوبه ای به منظور برطرف کردن مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط در انجام مقررات تبصره الحاقی ماده شماره ۲۹ آیین‌نامه اجرایی ماده شماره ۲۱۹ قانون مالیات‌های مستقیم، اشاره به مخاطبین و ذینفعان، امور مالیاتی شهر و استان تهران و ادارات کل امور مالیاتی اطلاع داد به پیوست تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به شماره ۹۵۲۰ به تاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ در مسیر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، به منظور اعمال کمک های مالی، در جهت مرتفع نمودن مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط، به شرح زیر، جهت بهره برداری ابلاغ می شود:

سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای قوانین تبصره الحاقی به ماده شناره ۲۹ آیین نامه اجرایی ماده شماره ۲۱۹ قانون مالیات های مستقیم، مقرراتی برقرار نماید که مأمورین مالیاتی مورد اشاره با لحاظ نظر قراردادن اظهارنامه ها و صورت های مالی تسلیمی واحدهای وصف شده و با اولویت قطعی نمودن مالیات بر اساس اظهارنامه تسلیمی، ضمن جلوگیری از صدور برگ تشخیص مالیاتی، برگ مالیات قطعی عملکرد سال ۹۴ آنان را صادر و اعلام کنند.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *