پوشش مناسب

اهمیت چگونگی استفاده از رنگ ها در پوشش

چگونگی لباس پوشیدن و ست کردن رنگ ها با هم برای هر کسی به نشانه نوعی سبک فکری و روحیه شخص تلقی می شود، اطرافیان ما را با آن نگرش فکری در جمع ها می پذیرند و ما با ان نوع پوشش به خود هویت می دهیم. برای همین چگونگی استفاده از رنگ ها در پوشش و لباس ها بسیار اهمیت دارد.

پوشش مناسب
پوشش مناسب

لباس دیگر بر خلاف گذشته تنها برای پوشش نیست، لباس نماد هنر و خلاقیت و جریان زندگی فرد است، با لباس می توانم آرامش و هیجان را به جامعه انتقال داد و فرهنگ گروه یا جامعه را بیان کرد.در ابتدا برای این که بتوانیم لباس مناسبی را به تن کنیم لازم است تارنگ ها را بهتر بشناسیم. در این بخش از اخبار زیبایی شما را بیشتر با این فضا آشنا خواهیم کرد.

چرخه رنگ ها توسط اسحاق نیوتن و از کنار هم قرار دادن رنگ هایی که حاصل از شکست نور بودند، بوجود آمد، این چرخه شامل رنگ های میانی همچون: زرد، نارنجی،آبی مایل به سبز بوده و همچنین طیف وسیعی از رنگ های سرد تا گرم را نیز شامل می شود.

پوشش مناسب
پوشش مناسب

برای انتخاب رنگ مناسب بهتر است تا از یک رنگ و یا ترکیب رنگ های مخالف و یا رنگ هایی با مرز مشترک استفاده کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خود رقم بزنید.

در ابتدا باید بگوییم چرا تک رنگ، سایه های تیره و یا روشن از یک رنگ ترکیب زیبایی را از هنر و زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد، شما می توانید رنگ های تیره تر را برای قسمت هایی انتخاب کنید که می خواهید کمتر به چشم بیایند و از رنگ های روشن برای قسمت هایی استفاده کنید که می خواهید، در نگاه اول به چشم بیاید و مورد توجه قرار گیرد.انتخاب رنگ های جسورانه شما را به شخصیتی تعجب برانگیز تبدیل خواهد کرد، پس در انتخاب رنگ ها بسیار دقت کنید.

پوشش مناسب
پوشش مناسب

همانطور که گفتیم از ترکیب سایه ای روشن استفاده کنید تا به ترکیب رویایی از رنگ ها برسید، استفاده از رنگ های مخالف از این چرخه رنگ ها یک تضاد بصیری بزرگ را ایجاد می کند، که در واقع به یکدیگر کمک و همدیگر را تکمیل می کنند، برای مثال استفاده از رنگ قرمز در کنار رنگ سبز در خشان تر و شاخص تر به نظر می رسد، برای همین است که رنگ سبز را با رنگ قرمز ست می کنند.

اما اگر به دنبال رنگ جسورانه ای می گردید، از ترکیب رنگ لاجوردی و نارنجی استفاده کنید، سعی کنید در این مورد زیاده روی نکنید، برای مال اگر از کفش و نارنجی استفاده می کنید، برای دیگر لباس های خود از رنگ های خنثی استفاده کنید زیرا این رنگ در نگاه اول چشم را خیره می کند.

پوشش مناسب
پوشش مناسب

استفاده از رنگ صورتی جزو دلپذیرترین رنگ ها برای لباس ها است، که نسبت به رنگ های دیگر زنده تر و راحت تر مورد استفاده قرار می گیرد،

نکته که در آخر باید بدان توجه کنید این است که برای ست کردن و پوشید از پارچه هایی که دارای طرح های مختلف هستند استفاده نکنید، زیرا از نظر ترکیب یک پیراهن با طرح راه راه به همراه یک دامن خال خالی اصلا جالب به نظر نمی رسد، درست است که طراحان لباس از این ترکیب استفاده می کنند اما باید گفت آن ها با نکات و اصول حرفه ای آشنا هستند و نتیجه کار در آخر بسیار دلنشین می شود.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *