بهترین راه برای بهینه سازی ویندوز

بهترین راه برای بهینه سازی ویندوز

پردازش‌های در‌ حال انجام در پس‌زمینه سیستم که به‌وسیله کلید‌های ترکیبی Ctr+Alt+Del می‌توانید بر آن‌ها بازرسی کنید، فزون ترین و كمترین غالب اكثر و اقل نقش را در کاهش عملکرد سیستم‌های ضعیف هنگام ارتكاب بازی‌های کامپیوتری دارند. بر خلاف نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز مثل هماهنگ ویندوز XP، پس از یک نصب تمیز و در همان ابتدای کار با تكاثف از پردازش‌ها و سرویس‌های سریعاً اجرا در پس‌زمینه ویندوز‌های سری ۱۰، ۸ و ۷ روبه‌رو می‌شویم که بسیاری از آن‌ها بی‌مورد هستند. در ادامه در مطلب اخبار فناوری در مورد بهترین راه برای بهینه سازی ویندوز بیشتر صحبت می کنیم.

بهترین راه برای بهینه سازی ویندوز

متأسفانه بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهند که تنظیمات پیش‌فرض حالت Game Mode در سیستم‌های قدیمی‌تر و ضعیف، کارایی لازم را ندارند و بهتر است این تنظیمات به‌صورت دستی ویرایش شوند. بهسازی تنظیمات و کنترل پردازش‌های پس‌زمینه‌ی کامپیوتر‌ها و تبلت‌های نوین با نظام سامانه سخت‌افزاری ضعیف که محدودیت‌های شدیدی در اعمال پردازش‌ها دارند، تأثیر غزارت در قدرت و سرعت اسلوب خواهد داشت که شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

همچنین حك واصلاح تنظیمات به‌صورت دستی قابلیت‌های بیشتری در اختیار افرادی که دارای سیستم‌های قدرتمند هستند قرار می‌دهد. گیمرها و افرادی که از سیستم‌های خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری ضعیف مصرف می‌کنند، حسب معمول می‌توانند با اعمال یک سری تنظیمات و کاهش کیفیت بازی، نهایتا موفق به انجام آن بازی شوند؛ ولی این زمینه برای کاربران گوشی‌ تلفن همراه و تبلت‌ به‌دلیل اختصاص در تطور تنظیمات کمی مشكل است.

اساس و پایه مطالب بالا، تست‌های انجام‌شده با لپ‌تاپ Netbook 11.6 110S Idea pad شرکت لنوو است. این جهاز کوچک و سبک با قیمت پایه حدودا ۲۰۰ دلار، دارای یک رم ۲ گیگابایتی و یک پردازنده دو‌هسته‌ای سری Celeron N3060 است که حتی نیاز به یک فن خنک‌کننده ندارند. پردازنده این لپ‌تاپ نهاده شده بر فناوری Airmont است که تشابه تكثر به پردازنده‌های سری Intel Atom دارد و در تست‌های انجام‌شده با نرم‌افزار Cinebench نمره ۱۵ را کسب کرده است. این پردازنده وسع استعداد ارتكاب ۳۷ پردازش تک‌هسته‌ای و ۶۸ پردازش چند‌هسته‌ای دارد.

ابن لپ‌تاپ مجهز به یک پردازنده گرافیکی كانون یعنی Intel HD 400 IGP به شمار می‌رود که برطبق تکنولوژی Broadwell HD 5300 آفریده شده است. این پردازنده گرافیکی با دارا بودن دوازده EU و یک Clockwise با سرعت ۷۰۰ مگاهرتز، وسع استعداد تكوین خروجی‌ ۴K دارد و از تکنولوژی رمزگشایی H.256 نیز پشتیبانی می‌کند. این لپ‌تاپ كم ارزش کارهای اداری و… مدل سازی شده است. حتماً این مشخصات بدین معنا نیست که این لپ‌تاپ توانایی‌های لازم برای اعمال بازی‌های ۳D كم بها و به‌روز را ندارد. این لپ‌تاپ حتی در به كاربستن برخی از بازی‌های میان‌رده، عملکرد قابل قبولی داشته است. اما در انتها، تدقیق مزایای ترکیب CPU و یک پردازنده گرافیکی Onboard را که باعث پیدایش تکنولوژی IGP شده است، به شما می‌سپاریم.

بهترین راه برای بهینه سازی ویندوز

تشخیص پردازش‌های سیستم

بررسی این مضمون که آیا عاقبت دادن به یک پردازش یا یک سرو در‌حال اجرا در سیستم، باعث بروز اشکالات بنیادی در عملکرد جهاز می‌شود یا خیر، کمی مشكل است؛ ولی با روش‌هایی که در بقا بیان می‌کنیم تا حد زاید قصد گیری برایتان راحت خواهد شد. روش اول این است که اگر در مورد یک پردازش پس‌زمینه که در حال انجام است، معلومات کافی ندارید، به‌وسیله پیدا‌کردن منشأ آن می‌توانید راجع اتمام یا حفظ آن تصمیم بگیرید. برای خبر از منشأ اصلی اجرای پردازش درTask Manager، کافی است روی آن کلیک راست و گزینه Open file Location را انتخاب کنید.

معمولا پردازش‌های فرعی که از یک پردازش اصلی منشعب می‌شوند، در قاعده عامل با برچسب‌های پردازش اصلی برچسب‌گذاری می‌شوند که تشخیص پردازش اصلی خیلی کار مشکلی نخواهد بود. برخی از پردازش‌های پس‌زمینه که سازمند نهایت دادن به آن‌ها هستیم عبارتند از تم‌ها، خدمت ها به‌روزرسانی‌ خودکار نرم‌افزارها، سرویس‌های بی پایه به پردازش ابری، نرم‌افزار اشتراک‌گذاری صفحه نمایش و…

بهینه‌سازی بخش Services

روش دوم برای بهبود عملکرد جهاز در هنگام اجرای بازی‌های کامپیوتری، بهینه‌‌سازی بخش سرویس‌ها در سیستم‌عامل است. بهترین و راحت‌ترین روش دسترسی به بخش سرویس‌های ویندوز ۱۰، از طریق منوی Start است. بدین‌منظور کافی است تعبیر Services.exe را درStart سوال کنید و دکمه Enter را فشار دهید. ملاحظه خواهید کرد که قسمت سرویس‌های سیستم‌عامل برای شما واضح می‌شود. حال کافی است سرویس‌هایی را که هیچ وقت از آن‌ها مصرف نمی‌کنید یا به نظرتان غیر ضروری می‌رسد، غیر فعال کنید.

بهترین راه برای بهینه سازی ویندوز

غرض می‌کنیم قبل از ایفا به جریان انداختن هرگونه تغییری، از تنظیمات موجود یک نسخه ظهیر تهیه کنید. در این روش برای نهی و امر از آسیب رسیدن به سیستم عامل، در مورد سرویس‌هایی که اطلاعی از نحوه عملکرد آن‌ها ندارید بهتر است که آن‌ها را به حالت Automatic درآورید و Disable نکنید تا روش در زمانی که مورد نیاز است از این سرویس‌ها كاربرد کند.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *