فستیوال های جذاب اسپانیا

فستیوال های جذاب اسپانیا

در دنیا فستیوال ها و جشن های بسیار زیبایی همه ساله برگزار می شود که از ریشه و فرهنگ آن جامعه و مردمان آن نشئت می گیرد. یکی از کشورهای بزرگ در برگزاری جشن ها و فستیوال ها در دنیا کشور اسپانیا است. این کشور همه ساله از این طریق گردشگران و مسافران بسیاری را جذب می کند. در ادامه این بخش از اخبار گردشگری با فستیوال های جذاب اسپانیا آشنا خواهید شد.

اسپانیا
اسپانیا

جشن گوجه فرنگی

از دهه ۱۹۴۰ میلادی تا امروز همه ساله شمار زیادی از اسپانیایی ها در آخرین چهارشنبه ماه آگوست در شهری به نام بانول جمع می شوند. در این روز چیزی حدود نه هزار اسپانیایی و چند هزار گردشگر خارجی به این شهر سفر می کنند تا به سمت  یکدیگر گوجه فرنگی پرت کنند! مردم در این مراسم زیبا و جالب با لباس های روشن شرکت می کنند و هر کسی هم نخواهد شرکت کند با پرتاب گوجه فرنگی بیشتری روبرو خواهد شد!

جشن گوجه فرنگی
جشن گوجه فرنگی

شاید باورتان نشود اما باید بگوییم در این روز سیلی از گوجه فرنگی در شهر راه می افتد؛ چیزی در حدود ۱۰۰ تن گوجه فرنگی. و اما در انتهای مراسم با پمپ های فشار قوی آب، گوجه فرنگی ها از روی افراد پاک می شوند. در این فستیوال تا چشم کار می کند گوجه فرنگی می بینید و گوجه فرنگی نوش جان می کنید.

جشن آرد و تخم مرغ

یکی دیگر از فستیوال های قدیمی و جالب در شرق اسپانیا جشنی سنتی به نام قدیس های بی گناه است که هر ساله برگزار می شود و در این جشن باشکوه مردم به سوی یکدیگر آرد می پاشند و تخم مرغ پرتاب می کنند. همانطور که گفته شد این جشنواره قدمتی ۲۰۰ ساله دارد و سالانه انبوه گردشگران را به سوی خود جذب می کند.

جشن آرد و تخم مرغ
جشن آرد و تخم مرغ

جشنواره پرش از روی کودکان

این مراسم که در حقیقت ریشه در قرون وسطی دارد، بوسیله فردی انجام می شود که کولاچیو نامیده می شود و برای دور کردن بلا و مشکلات از نوزادن انجام می گیرد. در این مراسم که به شکل عجیب برگزار می شود شرکت کنندگان از روی نوزادان می پرند!

جشنواره پرش از روی کودکان
جشنواره پرش از روی کودکان

فستیوال سن فرمین

فستیوال سن فرمین در حقیقت همان مراسم گاوبازی معروف اسپانیایی است. مراسمی که هر ساله باعث می شود هزاران نفر از همه جای دنیا دنیا در تاریخ ۶ تا ۱۴ ماه جولای برای تماشای آن به شهر پامپلونا سفر کنند. تاریخ جشن سن فرمین به چیزی حدود ۴۰۰ سال پیش باز می گردد، جشنی که هر ساله به مناسبت گرامیداشت یک مبلغ مذهبی برگزار می گردد.

فستیوال سن فرمین
فستیوال سن فرمین

بعلاوه مسابقات و جشن های دیگری نیز در این مکان برگزار می شود. مردم نیز برای روزها و ساعت ها در این منطقه جمع می شوند و به طبل زنی و شادی می پردازند. تا چشم کار می کند لباس های قرمز و سفید دیده می شود. در روزهای برگزاری جشن هر روز ۸ صبح نزدیک به ۱۲ گاو و گوساله در انبوه جمعیت رها می شود و مردم شروع به فرار می کنند!

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *