خواص دمنوش ها برای سلامتی پوست

خواص دمنوش ها برای سلامتی پوست

یکی از مواردی که می توان در اخبار زیبایی گفت این است که در چند دهه ی اخیر محققان به این نتیجه رسیدن که دمنوش برای سلامتی انسان بسیار مفید می باشند و از آنها می توان برای بیشتر مشکلات بدن استفاده نمود که یکی از این مسائل می تواند شادابی پوست باشد. در ادامه در مورد خواص دمنوش ها برای سلامتی پوست بیشتر خواهیم گفت.

فایده یربامیت

آیا می خواهید که صورت جوانی داشته باشید؟ چای یربامیت مصرف کنید. این چای لبالب از آنتی اکسیدان هایی است که از آسیب های پوستی که رادیکال های مستقل بوجود می آورند جلوگیری می کند. خوراك یربامیت طبق معمول در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می شود و آكنده از کافئین است. این گیاه در طب قدیمی راجع به بهبودی  بسیار چیزها از علاج  کوفتگی و کنترل اشتها شامل می شود تا سیستم امنیتی ضعیف بدن استعمال می شده است. این خوراك علاوه براین سرشار از اقسام ویتامین ها، مواد معدنی و وآنتی اکسیدان هاست

خواص دمنوش
چای سیاه و وانیل

مطالعات علامت می‏‌دهد که خاصیت ضد‏ باکتریایی وانیل، عفونت‏‌های زیر چهره را از بین می‏‌برد. روال تاثیر و درمان بیماری‌های پوستی را سرعت می‏‌بخشد و از پیامدها به جا مانده ی جوش، زخم و آکنه روی رخ می‏‌کاهد. بررسی ها دیگری نشان می‏‌دهد که آنتی اکسیدان های چای وانیل، گزند های ناشی از رادیکال‏ های آزاد را کاسته و راه ایجاد علائم برنایی در پوست را کند می‏‌کند.

فداید دمنوش
دمنوش اسطوخودوس

اگر چند جرعه اسانس اسطوخودوس را به دست و پا بمالند به خاطر جلوگیری از عرق کردن خیلی خوب است . علاوه براین همین اسانس می تواند از ورقه شدن صورت های سوخته در اثر خورشید جلوگیری کند .

خواص دمنوش
دم کرده ۲۰ گرم برگ نو ی بنفشه ی معطر در ۲۵۰ گرم شیر جوشان ، اثر نرم کنندگی رخ دست و چهره را دارد، این محلول علاوه بر خلق تازگی و طراوت باعث سپید شدن پوست نیز می شود
پنیرک
از برگ گیاه پنیرک جهت تسکین تحریکات چهره و تأمین لطافت آن به صور گوناگون مصرف می شود . یکی از راه های آسان آن فراهم دم کرده از یک مشت برگ در یک لیتر آب جوش است. ( حتماً وقت دم کردن آن نباید از ۱۰ دقیقه تجاوز نماید ).

خواص دمنوش
دمنوش بابونه

درمیان دمنوش ها و چای های گیاهی بابونه از شهره ی زیادی به خاطر بهبودی بیماری های پوستی برخور است و سال هاست که برای علاج خشکی پوست، ترک روی و حتی از باب مداوا آکنه ها مصرف می شود. بابونه حتی به خاطر چهره های جوش دار و باالتهاب نیز استعمال می شود. این خوراك لبریز از فلاونوئیدهاست که نقش مهارکننده رادیکال های آزاد را ایفا می کند.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *