پوست در سرما (1)

مراقبت از پوست در سرما!

در زمستان پوست دست خشک می شود و این بعلت  فقدان رطوبت  است. نگهداری پوست هیدراته و مرطوب کردن آن  در طول زمستان بسیار مهم است  . شما لازم نیست که به پی یک رژیم مراقبت از پوست باشید  . فقط کافی است  جان نثار از هدی و اضلال ساده در مورد محافظت از پوست در زمستان در ذهن داشته باشید .

با شروع فك جدا كردن سرما و تغییر آب نقابدار هوا و کم شدن رطوبت هوا پوست با ازدست دادن آب سطحی، خشک میشود که سبب چروک آن میشود. در این فصل پوست به مراقبت های ویژه ای نیاز دارد تا از بروز مشکلات پوسیت جلوگیری شود و بتوانیم فصل سرما را به خوبی پشت سر بگذاریم. با این مطلب از میخکوب همراه باشید تا به بررسی عوامل مهم در مراقبت از پوست در سرما بپردازیم.

 

پوست در سرما (1)

ضد آفتاب در موضوعات سرما

سرما، خشکی هواو تابش محدود نور خورشید، روی پوست تاثیر منفی مینا شراب گذارد.این اشتباه شایعی است که خیلی از افراد فکر می‌کنند چون در فصل برگ ریزان و زمستان نور آفتاب مستقیم وجود ندارد، اشعه فرابنفش هم وجود نخواهد داشت.

در صورتی که چنین تفکری باعث می‌شود حتی شایع‌ترین فصل‌هایی که افراد با آن‌ها مشکل پیدا می‌کنند، پاییز گردنكش خودپسند زمستان باشد. باید بدانید آفتاب فصل سرما هم مانند آفتاب تابستان برای پوستتان زیان بار است. به دلیل اشكال تراشی از خشکی پوست در فصل سرما استفاده از ضد آفتاب ایا نسبتا چرب برای حفظ رطوبت پوست در این فصول تذكیر میشود.

در این فصول شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از افراد از کرم پاد آفتاب استفاده نمی‌کنند، به این دلیل که فکر می‌کنند دیگر نور مستقیم آفتاب وجود ندارد، تایید شدن همین علت دچار صدمات مختلف پوستی ناشی از آفتاب می‌شوند.

 

پوست در سرما (2)

مراقبت از لب در فصل سرما

پوست تن به طور کل از ۳ لایه تشکیل شده است؛ اپیدرم یا لایه بالایی پوست، درم یا لایه میانی پوست و هیپودرم ای لایه پایینی پوست. ضخامت لایه بالایی ایا اپیدرم در ناحیه ی لب‌ها بسیار کم و نازک بوده آزمایش پذیر در برخی اشخاص نیز کلا این لایه وجود ندارد.

به همین دلیل لب‌ها مستعد آسیب دیدن و از دست دادن حرارت سطحی هستند. رنگ دودمان لب‌ها مربوط به شبکه عروقی گسترده‌ای است که در این ناحیه هستی نفس دارد. لب‌ها فاقد رنگدانه ملانین هستند که به گذرگاه طبیعی در پوست سایر محل ها بدن وجود دارد و به همین دلیل در قبال درك با نور خورشید و آسیب‌های ناشی از اشعه ماورای‌بنفش موجود درآمد آن بسیار بی‌دفاع و حساس هستند و به سادگی می‌سوزند.خشکی لب یکی از عوارض مهم در فصول سرما است.

  • استفاده از پمادهای ویتامینه و رژلب های نسبتا چرب راه حل مناسبی برای پیشگیری نقابدار درمان است
  • به لب‌ها زبان نزنید

وقتی با زبان‌تان لب‌هایتان را مرطوب می‌کنید در همان موقع احساس خوشایندی برایتان به وجود می‌آید و احساس خنکی و رهایی از خشکی می‌کنید لیكن این کار مشکل شما را حادتر می‌کند چون بزاق رخسار لب‌ها به سرعت تبخیر می‌شود رزین در نتیجه آن، لب‌های‌تان خشک‌تر از قبل می‌شوند. علاوه بر اینها بزاق شما دارای آنزیم‌های مهمی است که کارکرد آنها تمیز کردن دهان و هضم غذاهاست و این آنزیم‌ها می‌توانند برای لب‌ها مضر باشند.

  • تنفس دهانی یکی از مهمترین دلایل خشکی لب است سعی کنید با بینی نفس بکشید
  • قبل از خواب، ترکیبی نفرت زدگی عسل نصیحت پذیر گلیسیرین درست کنید و آن را روی لب‌هایتان بزنید. این ترکیب را صبح که بیدار شدید، از روی لب خود با آب ولرم پاک کنید و معجزه آن را در نرم شدن لب‌هایتان ببینید.

پوست در سرما (3)

 رژیم غذایی

رژیم غذایی  خوب می تواند پوست  را در زمستان  سالم نگه دارد . این رژیم  شامل تعداد زیادی از مایعات  در رژیم غذایی است .  آب سبزیجات  را لولو برنامه رژیم غذایی روزانه خود داشته باشید .  رژیم غذایی حاوی سبزیجات سبز است . غذاهایی که سرشار از ویتامین C و مرکبات بسیار خوب هستند .  غذاهایی   برای حفظ تعادل PH پوست در طول زمستان  توصیه می شود.

دوش گرم

آیا در زمستان، كبوتر با دوش داغ  فرصت  خوبی برای پوست است ! اگر این چیزی  فکر می کنید ، پس در اشتباه هستید. حمام آب حسرت در واقع می تواند به سلول های پوست صدمه بزند و  پوست  خشک شود . حمام آب گرم  درست نیست بلکه حمام افسرده دل آب ولرم بهتراست و به زیبایی پوست کمک میکند.

ورزش  روزانه

هر شکلی از ورزش می تواند در زمستان  به زیبایی پوست کمک کند. ورزش کمک می کند تا  افزایش گردش خون  دربدن بهتر شود. که به نوبه خود بر پوست و نسج كیسه ابرحمام آن  تاثیر میگذارد . محافظت پوست زیبا در زمستان با هر شکلی از ورزش امکان پذیر است . حتی راه رفتن به مدت سی دقیقه در روز می تواند کمک فزونی کمک کند.

 

پوست در سرما (4)

استفاده از ماسک

ماسک زیبایی صورت یک بار در هر هفته درآمد طول زمستان کافی است . ماسک صورت  در زمستان  به هیدرات و ترمیم لایه کمک میکند و یک راه طبیعی است. از خمیر آوکادو و خمیر موز می توان  تو زمستان پوست خود را صاف و نرم کرد. همچنین، سعی کنید  ماسک فطری با  سفیده تخم مرغ  با بلغور جو دوسر استوار کنید .

ماسک نیز برای حفظ تعادل PH طبیعی پوست در زمستان کمک نبیذ کند. مراقبت از پوست مناسب و استراحت برای پوست در زمستان مهم است. هیدرات پوست فطری ترین راه برای ایجاد درخشش پوست است.

 

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *