سریال های تلویزیونی ماه مبارک رمضان در سال 96

سریال های تلویزیونی ماه مبارک رمضان در سال ۹۶

همانطور که می دانید چند روزی بیشتر تا شروع ماه مبارک رمضان باقی نمانده است تا دوباره پس از گذشت حدود ۱ سال وارد ماه میهمانی خداوند شویم. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم به رسم هر ساله برنامه های ویژه ای را در این مباع بزرگ برای بینندگان در نظر گرفته اند که در این بخش از سری مقالات اخبار هنر و سیما به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

ماه عسل، همچون سالیان گذشته با اجرای احسان علیخانی

برنامه ماه عسل چند سالی هست که از شبکه سه سیما و قبل از اذان مغرب پخش می شود. اجرای این برنامه در چند سال گذشته به عهده احسان علیخانی بوده است؛ البته بغیر از یک سال که اجرای آن برنامه بر عهده مرحوم حسن جوهرچی بود. این برنامه که از سال ۸۶ تا کنون هر ساله به اجرا درآمده است، با دعوت از مهمان هایی که اغلب از بین عموم مردم بوده و حادثه یا رخداد خاصی در زندگی انها اتفاق افتاده است، سعی داشته تا به مخاطبین برنامه خود تلنگرهایی بزند که در این مسیر هم موفق بوده است.

ماه عسل با اجرای احسان علیخانی
ماه عسل با اجرای احسان علیخانی

میزان استقبال مخاطبین برنامه در سال های گذشته حاکی از آن است که برنامه احسان علیخانی در بین مردم محبوب است و با این تفاسیر احتمالا نه تها امسال بلکه این برنامه در سالهای آتی نیز میهمان خانه های مردم در ایام ماه مبارک رمضان خواهند بود.

لطیفی این بار با “سر دلبران” در تلویزیون

سر دلبران نام جدیدترین سریال کارگردان مطرح کشورمان محمدحسین لطیفی است که کارهای گذشته او همواره مورد استقبال مخاطبین وی قرار گرفته اند. تصویربرداری این سریال در استان یزد انجام شده است. تهیه کننده این برنامه نیز آقای محمدرضا شفیعی از شناخته شده ترین تهیه کننده های دنیای سینما و تلویزیون هستند و بنا بر شنیده ها محوریت اصلی این سریال بر موضوعاتی مرتبط با مسجد و نقش آن در زندگی اسلامی امروزی مردوم کشورمان است.

سر دلبران
سر دلبران

در این سریال بازیگران متعدد و بسیار معروفی ایفای نقش می کنند که از آن بین می توان به محمد کاسبی، فرهاد قائمیان، جعفر دهقان، رضا توکلی و البته برزو ارجمند در نقش روحانی اشاره نمود. به احتمال زیاد این سریال همچون دیگر کارهای لطیفی مثل سریال پرطرفدار “دودکش” از پراستقبال ترین سریال های تلویزیونی ماه مبارک رمضان در سال ۹۶ خواهد بود.

خبری بد برای همه؛ پایتخت ۵ به ماه رمضان نرسید…

پایتخت از جمله محبوب ترین مجموعه های دنباله دار تلویزیونی بوده است که چند سالی است میهمان خانه های مردم در ایام تعطیلات نوروز و همچنین ماه مبارک رمضان بوده است. این مجموعه دوست داشتنی از نظر خیلی ها در طی سالیان گذشته از بهترین سریال های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بوده است که از شبکه ۱ سیما پخش شده و گویی با زندگی مردم کاملا عجین شده است و هر بار که صحبت از آخرین مجموعه آن شده، مردم کشورمان نسبت به آن واکنش داده و از سیروس مقدم خواسته اند تا این مجموعه را ادامه دهد.

پایتخت 5
پایتخت ۵

پایتخت ۵ دارای یک ویژگی جالب توجه نسبت به مجموعه های قبلی خود است و آن نیز لوکیشن های تصویر برداری این سریال است که در شهرهای مختلف کشورمان از جمله شهر پرند، شیرگاه در مازندران، جزیره کیش و البته در کشور قبرس فیلم برداری شده است.

و اما خبر بد برای مردم این است که قرار بود این سریال برای ایام ماه مبارک رمضان از شبکه ۱ سیما پخش شود اما ظاهرا بدلیل عدم رسیدن و تکمیل پروژه این اتفاق نخواهد افتاد تا شاید پایتخت ۵ در ماه های بعد از رمضان در شبکه ۱ سیما پخش شود.

نفس و شادآباد از دیگر سریال های ماه رمضان

سریال های شادآباد و نفس نیز از دیگر برنامه هایی هستند که قرار است در ماه مبارک رمضان از تلویزیون پخش شوند. کاگردانی مجموعه “نفس” به عهده جلیل سامان، کارگردان شناخته شده کشورمان و “شادآباد” نیز ساخته امیرمهدی پوروزیری است.

نفس
نفس

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *