معرفی بازی برتر سال 2018

معرفی بازی برتر سال ۲۰۱۸

متاکریتیک در آشفته مرجع قابل اعتمادی برای گزیدن و انتصاب کیفیت یک بازی ویدیویی به‌شمار می‌رود؛ چرا که فرق برتری آخری ثبت‌شده در این سایت نظر یک شخص خاص نیست و از مجموع نظرات منتقدین كلاً و آلوده دنیا حاصل می‌شود. حال که در روز‌های انتهایی سال ۲۰۱۸ هستیم، نگاهی به متاکریتیک داشتیم تا بازی‌هایی را که توانسته‌اند در این سال بیش‌ترین جواز را در این سایت کسب کنند، جمع‌آوری کنیم و نگاهی به هرکدام از آن‌ها داشته باشیم. در ادامه در مطلب اخبار فناوری در مورد معرفی بازی برتر سال ۲۰۱۸ بیشتر می گوییم.

معرفی بازی برتر سال 2018

پیش از اینکه به‌سراغ لیست برویم، باید به این نکته اشاره کنم که در جمع‌آوری این لیست صرفا بازی‌هایی را در نظر گرفته‌ایم که برای ابتدایی بار در سال ۲۰۱۸ ترویج شده‌اند. برای مثال بازی‌های اضافی در رتبه‌های بالای متاکریتیک می‌توان پیدا کرد که در یک یا دو سال عتیق گستردن سرایت شده‌اند و امسال شاهد پورت شدن آن‌ها برای نینتندو سوییچ بودیم و توانسته‌اند نمره بالایی هم کسب کنند اما برای اینکه صرفا تمرکز‌مان روی بازی‌های اوریجینال سال ۲۰۱۸ باشد، دیگر اشاره‌ای به این بازی‌ها نکرده‌ایم. حكماً ریمستر یا دوباره سازی آثار قدیمی‌تر که امسال با شکل و پرتره کاملا متفاوتی برای پلتفرم‌های مدرن ترویج شدند، شامل این چراغانی نمی‌شوند و این بازی‌ها را در لیست در نظر گرفته‌ایم. در بازی‌های مولتی پلتفرم نمره پلتفرمی به آدرس تمییز متای یک بازی در نظر گرفته شده که از پیمانه بیش‌تری نقد حاصل شده باشد و در مواردی هم که نمره دو یا چند بازی یکسان باشد، اثری در رتبه برتر قرار می‌گیرد که این نمره را از مقدار بیش‌تری نقد به‌دست آورده باشد. پس بدون جناب بیش‌تر، این شما و این هم بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ بر اساس نمره متاکریتیک.

  • سازنده: استودیو Treasure
  • پلتفرم: پی‌سی و پلی‌استیشن ۴
  • سبک: اکشن / شوت ام آپ
  • امتیاز متاکریتیک: ۸۸ از ۲۵ نقد ثبت‌شده روی نینتندو سوییچ

Ikaruga یک بازی افزون دیرینه است که نسخه اصلی آن، در سال ۲۰۰۱ روی دستگاه‌های آرکید نشر اشاعه شد ولی امسال شاهد گستردن بازی برای پلی‌استیشن و سوییچ با کیفیتی بهتر بودیم که از قضا توانست نمره متای بسیار عالی ۸۸ را هم به‌دست بیاورد. Ikaruga شاید اثر خیلی شناخته‌شده‌ای برای ما‌ها مبادا اما می‌توان آن را تجربه‌ای شبیه به بازی Sky Force دانست که اثر مشخص و ناپیدا شده‌تری است. در این بازی کنترل جنگنده‌ای را برعهده می‌گیرید و باید با آن به نبرد با دشمنانی بروید که از رو‌به‌رو به سمت شما می‌آیند. آنچه که Ikaruga را به بازی جذابی استحاله می‌کند، نه شعر خاص و نه گرافیک زیبا است بلکه این بازی صرفا اثری است که تمرکز اصلی‌اش را روی نشان دادن یک گیم‌پلی جذاب و سرگرم‌کننده گذاشته است.

معرفی بازی برتر سال 2018

شاید در ظاهر گیم‌پلی همان کنترل یک رزمنده جنگی برای از بین بردن دشمنان باشد، اما مثلا یکی از مکانیزم‌های بازی، امکان تطور بین رنگ‌های سفید و سیاه برای جنگنده در رواج بازی است که هرکدام از این رنگ‌ها یک سری اثر خاص برای حربی شما به تحفه می‌آورند. یا در حالی که در این بازی خبری از آیتم‌هایی در محیط نیست که بتوان با ربودن از آن‌ها مثلا تیر‌های قوی‌تری شلیک کرد، اما مثلا بازی این امکان را حاضر کرده تا با از بین بردن وزن پایگاه خاصی حربی دشمن یا از بین بردن آن‌ها به اشکال خاص، تیر‌هایتان را قدرت‌مند‌تر کنید. به این‌ها باید نبرد با باس‌ها را هم نقصان کنیم که همه این‌ها در سرانجام از Ikaruga یک آروین شوت‌ ام آپ بی‌نقص ساخته‌اند.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *