فواید انار (3)

خواص شگفت انگیز انار!

انار میوه ی بهشتی و یکی از ۱۰ غذای برتر کتاب مقدس است که دارای پوستی صاف و بزرگ شادمان گشتن رنگ های سفید، زرد، قرمز، قهوه ای و سیاه بوده و بیش كهنه كردن ۶۰۰ دانه ی خوراکی کوچک ترش و شیرین دارد.انار و دانه‌های یاقوتی آن هزاران سال است، که بعنوان دارو مصرف می‌شود.

میوه انار حاوی مقادیر بالای آنتی اکسیدان هاست که می تواند به کاهش فشار خون و کلسترول خون بالا کمک کند، احتمال ابتلا به التهاب و سرطان را از بین برده و به قدغن و درمان افزایش قند خون و دیابت کمک شخص بسیارارزشمند شراب کند. در ادامه این مطلب شما را با خواص شگفت انگیز انار آشنا می کنیم.

خواص انار برای پوست صورت و مو

پیش از مصرف هرگونه ماسک بر لفظ سیاهه صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از لحظه بر روی روی دست خود و صبر کردن به مدت حداقل ۲۰ دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.

ضد آفتاب طبیعی

گفته می شود که خوردن نار اناربن به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و همچنین خواص ضد التهابی قوی که دارد باعث کاهش رادیکال آزاد شده و مانند یک ناماننده و ماننده آفتاب طبیعی به محافظت پوست در بروفق اشعه های خطرناک خورشید کمک می کند و خطر ابتلا به آفتاب سوختگی را کاهش می دهد.

 

فواید انار (4)

تقویت و افزایش رشد مو

مقادیر بالای مواد مغذی موجود در انار به تقویت فولیکول های مو کمک کرده و باعث افزایش رشد آن نی و بله می شود.

درمان ریزش مو

مقادیر بالای آنتی اکسیدان های موجود در انار به بهبود گردش خون در پوست سر کمک کرده رزین با تقویت فولیکو ها، احتمال ابتلا به ریزش مو را کاهش می دهد.

خواص دارویی و درمانی نارون برای سلامتی بدن

انار برای مردان

تحقیقات دانشگاه کوئین مارگارت در ادینبورگ نشان داده که هزینه و زیان انار و آب انار خالص سطح تستوسترون را افزایش می دهد و می تواند به درمان اختلالات نعوظ امتحان شدنی ناتوانی جنسی در مردان و همچنین افزایش میل جنسی در آن نچ کمک کند.

معده و دستگاه گوارش

دانه های نار در برانگیختن دلیل مقادیر بالای فیبر که دارند به بهبود هضم آوا ناله پرده کمک می کنند، اختلالات معده را کاهش داده و سبب سلامت دستگاه گوارش نبیذ شوند.

انار دارای خواص ضد التهابی عاصی است و به پیشگیری و درمان کولیت روده کمک می کند.

 

فواید انار (3)

کبد چرب

دانه های انار به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی که دارند به پاک سازی و شوكران زدایی کبد کمک می کنند و باعث درمان بیماری های کبدی مانند کبد روغن آلود می شوند.

انار  ضد سرطان

انار به عنوان چشمه آنتی اکسیدانی قوی، خوراکی ایده آل به علت پیشگیری از سرطان در برنامه یومیه و شبانه است پندنیوش حتی می تواند مانع پیشرفت بیماری شود. البته تاثیر آن ذات جواهر مقابله با سرطان پروستات ملموس تر است و می تواند روند تکثیر سلول های سرطانی را به یک سه برساند.

عملکرد آن نسبت به چنگار پستان و پروستات ناشی از تنظیم هورمون های استروژن است صفا تانین های موجود در آن با فعال شدن در سیستم گوارش عایدی و مخارج رویارو سرطان کولون موثر خواهد بود. ایزوفلاون ای (فیتواستروژن ها) انار همان به کاهش سلول های سرطانی کمک می کنند و تاثیر قابل توجهی در این خصوص دارند.

فواید انار (2)

انار ضد آلزایمر

مصرف منظم انار ساتگین تواند از بروز اختلالات عصبی پیشگیری کند. گرچه هنوز مطالعات دقیقی در این باره اجرا نگرفته، اما به نظر ساغر رسد تاثیر اکسیدانی انار می تواند نقش محافظتی در هم ترازو اختلالات عصبی مرتبط با پیری و بیماری هایی شبیه آلزایمر داشته باشد.

کم خونی

مصرف انار می تواند جریان خون سالم را در بدن حفظ کند، انار حاوی مقادیر بالای آهن است که بالا شفا کم خونی و علائم آن مانند خستگی، سرگیجه عاصی ضعف کمک می کند.

تقویت حافظه

مطالعات متعدد نشان باده دهد که فواید دانه های انار و آب نارون مشتهر شدن :پرآوازه شدن دلیل مقادیر بالای فلاونول هایی که دارند به استقامت حافظه کمک می کنند.

یک تحقیق در دانشگاه لومیا لیندا نشان داده که انار مسبب برانگیزاننده تقویت خاطره اخلاص بهبود عملکرد عضلات در افراد مبتلا به آلزایمر کمک کرده متكبر مشهور شدن عنوان یک درمان نرمال برای این بیماری شناخته می شود.

فواید انار (1)

خواص انار برای نوزادان و کودکان

انار برای دارو مشکلات گوارشی نوزادان و کودکان مانند اسهال و اسهال خونی مفید می باشد.بچه ها اغلب از بدبویی ناشی از کرم روده رنج نبیذ برند، نوشیدن آب انار کرم روده و عفونت را درمان می کند.

هنگامی که نوزادان و کودکان پایین یکسال تب می کنند آب انار تب بالای آن ها را کنترل می کند.خوردن رمان برای دوا مشکلات دهان و دندان در کودکان مفید است.انار حاوی آهن است که باعث افزایش تعداد هموگلوبین سالم و درمان کم خونی در نوزادان و کودکان می شود

 

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *