مرسدس بنز جی کلاس سری جدید

مرسدس بنز جی کلاس سری جدید

نسل جدید شاسی‌بلند لوکس مرسدس‌بنز G کلاس، ترکیب اصالت، قدرت و ستیهندگی است که با برگ مدرن نمودن می شود. کلاس، شاسی‌بلند لوکس مرسدس‌بنز است که اوان با سه قفل دیفرانسیل، شاسی حر و بدنه‌ی جعبه‌مانند مشخص و ناپیدا می‌شود. در واقع این مدل پرطرفدار، در مقام دوم قدیمی‌ترین محصولات مرسدس‌بنز، پس از خودروهای سنگین یونیماگ (Unimog) قرار می‌گیرد. همانطور که می‌دانیم، تولد G کلاس به بیش از ۳۵ سال قبل، روزگار قبل از تنش فارس عوعو و قصد تاریخی یکی از بزرگ‌ترین سهام‌داران آن‌ سال‌های مرسدس برمی‌گردد. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد مرسدس بنز جی کلاس سری جدید بیشتر می گوییم.

مرسدس بنز جی کلاس سری جدید

تا زمان رونمایی از نسل دوم این شاسی‌بلند بی‌نظیر در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸، مدل‌ها، تیپ‌ها و نسخه‌های مختلفی از G کلاس عرضه شد. در این مقال قصد داریم تا نگاهی نزدیک به جدیدترین مدل از مرسدس‌بنز G500 که در تیمچه آمریکا با کد G550 عرضه می‌شود، داشته باشیم.

نسل دوم G کلاس؛ جعبه‌ی اصیل جدید

معمولاً خودروسازان و برخی کارشناسان و نویسندگان دنیای ماشین بیش از پایه از واژه‌های «مدل جدید» در سخنرانی‌ها و نوشته‌های خود مصرف می‌کنند. ازبیخ قصد نداریم از این کلیشه كاربرد کنیم، اما تعبیر «مدل جدید»، برازنده‌ی مرسدس‌بنز G کلاس ۲۰۱۹ است. فقط پنج قطعه‌ی مدل ۲۰۱۸، شامل پوشش لاستیک یدک، آفتاب‌گیر، آبپاش‌های چراغ‌ها، دستگیره‌های درها و طاقچه‌ی داشبورد در مدل ۲۰۱۹ وجود دارد و غیر از این موارد، همه‌ی بخش‌های مدل ۲۰۱۹ کاملاً جدید است.

مرسدس بنز جی کلاس سری جدید

بدون شک در نگاه اول تضاد بین دو نسل از G کلاس برای همه‌ی نفوس خیلی واضح نیست. بدنه‌ی جعبه‌شکل هنوز هم امضای اصلی این مدل است اما در برابرسازی با نسل قبل طول، عرض، بالا و فاصله‌ی دو محور نسل جدید به‌ترتیب حدود ۵.۳، ۷.۶، ۰.۷ و ۴ سانتی‌متر اضافه داشته است. با توجه اغلب می‌توان به گونه ها تفاوت‌های ریز و درشت بین دو نسل G کلاس پی‌برد. چراغ‌های جدید جلو با طرح هاله‌ی LED و چراغ‌های جدید عقب بخشی از این تغییرات هستند. ویژگی‌های کلاسیک G کلاس آمخته نوار طولی کناره‌های سقف، لولاهای بزرگ درها و دستگیره‌های فشاری که کاملاً فیزیکی کار می‌کنند، بدون تبدیل وجود دارند.

مرسدس بنز جی کلاس سری جدید

مرسدس بنز جی کلاس

در بخش مهندسی ساخت و اوضاع فنی هم G کلاس کاملاً دگرگون شده است. نکته‌ی مهم تغییرات قابل توجه نسل جدید با پاس سبک خاص این مدل است. G کلاس هنوز هم یک‌ شاسی‌بلند با شاسی مستقل، فریم نردبانی و اکسل عقب سرسخت است اما در جلو فنربندی مرخص با فرمایش فقره میله و چرخ‌دنده‌ی الکترونیکی به‌جای دستگاه باستانی گلوله ریز سربی گوی پولادین چرخنده وجود دارد. G کلاس جدید تحت برنامه‌ی خاص کاهش وزن مرسدس نیز قرار متاثر است. به‌لطف مصرف از متریال سبک‌وزن در ساخت گلگیرها، کاپوت و درها، وزن کلی حدود ۱۷۰ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است. هنوز وزن دقیق نسل جدید اعلام نشده اما مدل ۲۰۱۸ G کلاس حدود ۲۶۴۵ کیلوگرم وزن دارد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *