جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

یکی از مشهورترین جاذبه های سیر ژوهانسبورگ موزه آپارتاید است. آپارتاید یا تبعیض نژادی واژه ای آفریقایی است که به سیاست های تبعیض آمیز آفریقای جنوبی نسبت به بومیان و سپاهپوستان در اخیراً گفته می شود. در این موزه از طریق عکس ها و تمثال ها مستند و واقعی، آثار هنری، روزنامه، ترازنامه ها و خبر شخصی و فیلم ها و … می توانید تا حدودی با این دوره سیاه و تاریک از وقایع خدای نامه آفریقای جنوبی آشنا شوید. از جمله مخالفان و مبارزان مهم شاخص علیه آپارتاید، نلسون ماندلا بود که با سال ها رزمیدن و متحمل شدن شکنجه ها و دستگیری های طولانی در پسین توانست این تبعیض نژادی را از بین ببرد. در ادامه در اخبار گردشگری در مورد جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ صحبت خواهیم کرد.

جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

پارک شیرها

گشت و گذار و سافاری در فطرت و بازدید از حیات وحش بی نظیر آفریقای جنوبی یکی از جذابیت های سفر به این کشور است. یکی از بانمك بودن های گردشگری ژوهانسبورگ سوق رده ای محافظت شده به نام پارک شیرهاست که بیش از همه به پرورش و نگهداری از شیرهای ترانسوال اختصاص دارد. این پارک در كناره جانب گوتنگ قرار گرفته و بیش از ۸۰ قلاده شیر (من جمله گونه کمیاب و نادر شیر سفید) در این پارک شادخواری گذران می کنند. افزون بر شیر، انواع حیوانات وحشی مثل چیتا، سگ های وحشی کیپ، کفتار خالدار، شغال پشت سیاه و گونه های متنوعی از بز کوهی هم در این منطقه زیست می کنند. در سفر به آفریقای جنوبی پیشنهاد می کنیم بازدید از این پارک تحسین برانگیز را از دست ندهید و از فرصت بی نظیر تماشای حیوانات وحشی در سکونتگاه ذاتی شان لذت ببرید.

شهر گلدریف

یکی از غلیان و آرامش انگیزترین ملیح های گردشگری ژوهانسبورگ پارکی تفریحی به نام گلدریف است که در هشت کیلومتری شهر ژوهانسبورگ قرار پكر است. با کمی رانندگی از شهر می توانید به یکی از هیجان انگیزترین پارک های موضوعی برسید که در مکان یک معدن طلای دیرینه ساخته شده که در سال ۱۹۷۱ بسته شده است. اشكال بازی ها و سرگرمی های مهیج برای کودکان هم فراهم شده و این پارک را به یکی از بهترین مقصدها برای تفریحی خانوادگی تبدیل کرده است. با ویزیت كنترل از قسمت های مختلف و نمایشگاه ها می توانید با حال و هوای دوران هجوم مردم برای پیدا کردن طلا آشنا بشوید. حتی با پرداخت ورودی علی حده می توانید در تور زیرزمینی شرکت کنید و وارد یکی از مسیرهای معدن قدیمی بشوید و از نزدیک با یک معدن طلای مصنوعی آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

پارک کروکودیل و خزندگان

چقدر احتمال دارد که بتوانید از نزدیک یک کروکودیل را ببینید؟ خب، در سفر به آفریقای جنوبی می توانید از یکی از بهترین ربایش های گردشگری ژوهانسبورگ دیدن کنید. پارک کروکودیل و خزندگان کروک سیتی در امان نسبتا نزدیکی از پارک شیرها قرار گرفته و در این مکان می توانید اقسام کروکودیل و خزندگان دیگر را ببینید. این پارک برای همه اعضای خانواده و در هر سنی که باشند مسلماً جالب توجه خواهد بود. در بخشی از این پارک بازدیدکنندگان می توانند همراه با یک بوکودیل یا توله مار عکس یادگاری بگیرند!

باغ وحش ژوهانسبورگ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ باغ وحش این شهراست که با حدود ۲۰۰۰ بهیمه و ۳۲۰ گونه مختلف یکی از جذاب ترین مکان ها برای الفت با حیوانات است. این باع وحش در سال ۱۹۰۴ وا كردن شده و قبلا توسط شورای شهر ژوهانسبورگ مدیریت می شد. با این حال، این باغ وحش امروزه به یک سازمان غیرانتفاعی تبدیل شده است. این موزه معمولا مملو از توریست است و با مرمت ها و بهینه سازی هایی که در سال های اخیر شده به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ تبدیل شده است. در این موزه می توانید انواع کرگدن، پستانداران، خزندگان، گوریل، شامپانزه، گورخر، بز کوهی و پلنگ را از نزدیک رویت کنید. البته پیشنهاد ما به شما این است که برای حمایت از حیوانات و حفظ حیات وحش اصلی آن ها، این قبیل حیوانات آفریقایی را در مناطق حفاظت شده طبیعی ببینید تا در باغ وحش!

جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

موزه سووتو و ماندلا

این موزه در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی ژوهانسبورگ قرار گرفته و مثل موزه آپارتاید شما را با تاریخ پر فراز و نشیب و پر از تبعیض این سمت آشنا می کند. این منطقه در اوقات حاکمیت آپارتاید و جداسازی نژادی محل سکونت و زندگی کارگران سیاهپوستی بود که دور از منطقه ها شهری و در خانه های حلبی در رنج و سختی و مشقت زندگی می کردند. دقیقا همین مکان نقطه تولد و آغاز جرقه مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی محسوب می شود. در سال ۱۹۷۶ شورش و قیام سووتو علیه حکومت آپارتاید شروع شد و به سرتاسر کشور گسترش پیدا کرد و در نهایت باعث سقوط حکومت و لغو دستورالعمل ها تبعیض نژادی شد.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *