ویزاهای معروف ایتالیا

ویزاهای معروف ایتالیا

لازم به ذکر است که بگوییم ایتالیا جز کشورهای حوزه شینگن است که سفر به آن مستلزم دریافت ویزا از سفارت این کشور در تهران می باشد. در این رابطه، شینگن قراردادی و رسمی است که به موجب آن چندی از کشورهای اروپایی دارای مرزی واحد هستند و شهروندان خارج از این پیمان جهت سفر و اسكان ملزم به اخذ ویزای شینگن هستند. در ادامه در مقاله ی ویزاهای معروف ایتالیا با ما همراه باشید.

ویزاهای معروف ایتالیا

انواع ویزاهای ایتالیا

ویزای تجاری
ویزای پزشکی
ویزای فرهنگی – ورزشی
ویزای مقام‌های رسمی
ویزای تحصیلی – تحقیقاتی
ویزای افرادی که دارای همسر شهروند ایتالیا هستند
ویزای ترانزیت فرودگاهی
ویزای کودکان زیر سن قانونی
دریافت ویزای ایتالیا
ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا

ویزاهای معروف ایتالیا

برای اخذ ویزای کوتاه مدت ایتالیا که از آن با نام روادید متحدالشکل کوتاه مدت یاد می شود حداکثر ۹۰ روزه است و در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه جهت سفر به حوزه شینگن برای فرد متقاضی صادر می شود. البته لازم به ذکر است که در این ویزا ذکر می شود که فرد باید تنها قصد سفر به ایتالیا را داشته باشد.

ویزای توریستی (شینگن)

به آرزو فهم ویزای توریستی ایتالیا می بایست به ایلچیگری رسالت این کشور مراجعه کنید و هدفتان از سفر به ایتالیا به غرض سفر را نیز بیان نمایید. مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماهه است.مراحل دریافت

ویزای توریستی ایتالیا

تمامی افرادی که معما ویزای ایتالیا را دارند باید برای تعیین وقت اقدام نمایند. تعیین وقت سفارت ایتالیا به دو روش امکان‌پذیر است (هر دو روش به صورت آنلاین انجام می‌شود)؛

شما به منظور درخواست ویزا به صورت آنلاین می بایست از طریق سایت کارگزاری سفارت ایتالیا عمل نمایید، سپس از طریق این سیستم یک برگه تاییدیه جهت قرار ملاقات و فهرست مدارک به ایمیل شما ارسال می شود و فرد متقاضی باید در هنگام مراجعه تأییدیه، رسید پرداخت و مدارک مورد نیاز را همراه فرم تقاضا به همراه داشته باشد.

از طریق سیستم نوبت دهی سفارت ایتالیا متقاضیانی که از این کانال برای دریافت نوبت مصرف کرده اند باید جهت تحویل مدارک خود به دفتر کنسولی سفارت که در بلوار آفریقا قرار دارد نیز رجوع کنند.

در مرحله بعد نیز مستدعی باید در موعد مقرر به همراه مدارک درخواستی جهت ارائه اطلاعات بیومتریک و… مراجعه کند.

کشور ایتالیا

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا
فرم حاجت روادید شینگن
۲ عکس ۴×۳
گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شینگن را دارد.
یک فرم دعوتنامه کامل پر شده (در صورتی که مستدعی توسط یک شهروند ایتالیایی یا خارجی که اقامت قانونی در ایتالیا دارد، دعوت شود) فرد دعوت کننده باید نمونه دعوتنامه را بصورت کامل پر کرده و تصویر یکی از مدارک شناسایی ذیل را نیز به آن ضمیمه نماید:
شهروندان ایتالیایی: گذرنامه یا شناسنامه معتبر

شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: اجازه سكنا با اعتبار حداقل یکماه از سیرالملوك سابقه زمان خاتمه پروانه درخواستی

ویزاهای معروف ایتالیا

اصل و تصویر شناسنامه معتبر متقاضی به متحد حمل حكایت به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
اصل و تصویر مدارک شغلی متمنی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
الف) مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت ‌ها: آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تولید و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. چنانچه بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، مستدعی باید یک ژورنال رسمی جدید (با شاهنامه زیر سه سال) نیز مبنی بر تغییرات احتمالی اعمال پذیرفته در خصوص تاسیس شرکت یا یک گواهی از اداره ثبت مبنی بر ادامه جدیت شرکت با وجود عدم ثبت تغییرات، نمود تئاتر کند.

ب) مشاغل آزاد: پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اسكان یا کارت بازگانی معتبر.

ج) منزلت ها پست ها وابسته و کارمندان دولتی: لیست پرداختی شش ماهه آخر بیمه شغلی یا کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه، یا معرفی‌نامه‌ای از سوی شرکت مربوطه مبنی بر تایید وابستگی و کاری متقاضی با آن شرکت ضمن مشخص نمودن سمت شغلی وی.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *