اصفهان شهر تاریخ و هنر

اصفهان شهر تاریخ و هنر

اصفهان به دلیل دارا بودن تاریخی کهن و آثار باستانی بی شمار یکی از شهر های معروف دنیاست. این شهر با داشتن انواع هنر از جمله: معماری، قالی بافی، قلم زنی، خاتم کاری، منبت کاری، سفال و سرامیک ‌سازی، ملیله‌ دوزی، مینا کاری، نمد زنی، گيوه بافی و… یکی از بزرگ‌ ترین مراکز تولید انواع مختلف صنایع دستی ایران به شمار می‌رود.در ادامه با اخبار گردشگری میخکوب همراه باشید تا با شما به اصفهان شهر تاریخ و هنر سفر کنیم.

هزینه های حمل و نقلی سفر به اصفهان

این که شما با چه وسیله ای به اصفهان سفر کنید هزینه هایتان متغیر است. اگرقصد سفر با هواپیما را دارید بسته به شرکت ارائه دهنده خدمات، نوع کلاس پروازی، خدمات، زمان حرکت قیمت ها متغیرمی باشد. اگر با قطار قصد سفربه اصفهان را دارید می توانید با هزینه ی کمتر به این شهر زیبا سفر کنید. البته قطار هم بسته به نوع کوپه و زمان حرکت قیمت هایش متغیرمی باشد. معمول ترین روش سفر، با اتوبوس می باشد به خاطر هزینه  کمترآن. اگر قصد دارید کنترل مسیر در اختیار خودتان باشد و هر کجا اراده کردید توقف کنید می توانید از خودرو شخصی تان استفاده کنید.

اصفهان شهر تاریخ و هنر

چگونه بلیط تهیه کنم؟

بهترین و سریع ترین روش برای آن که بتوانید بلیط خود را تهیه کنید سایت های اینترنتی فروش بلیط است. یکی از سایت هایی که خدمات خوبی ارائه می دهد سایت مِستر بلیط به نشانی (wwwmrbilit.com) می باشد. شما با رفتن به این سایت به راحتی می توانید هر کدام از وسیله نقلیه ای را که می خواهید با آن سفر کنید را انتخاب کنید و با پرکردن فیلد های مورد نیاز بهترین بلیط قطار خود را خریداری کنید. از سراسر ایران به این شهر زیبا سفر می کنند اما بلیط قطار تهران اصفهان و بلیط قطار مشهد اصفهان بیشترین متقاضی را دارد.

تردد در اصفهان چگونه است؟

 • مترو: ۱سالی است خط ۱مترو این شهرراه اندازی شده و شما با خرید اصفهان کارت می توانید ازمترو استفاده کنید. به دلیل این که مترو به تازگی راه اندازی شده تمام مناطق اصفهان را فعلا پوشش نخواهد داد چنان چه قصد دارید به مکان خاصی بروید بهتر است ازاین گزینه استفاده نکنید.
 • خطوط BRT: با استفاده از این اتوبوس ها شما می توانید در اکثر نقاط اصفهان با زمان کمتر تردد کنید. هزینه ی این اتوبوس ها حداکثر ۷۰۰ تومان می باشد.
 • اتوبوس های معمولی: شهرداری اصفهان با برنامه ریزی های خوبی که انجام داده تقریبا تمامی مناطق اصفهان را با این اتوبوس ها به خوبی پوشش داده و شما به راحتی می توانید هر کجا مایلید تردد کنید. قیمت این اتوبوس ها از ۳۲۵ شروع و تا حداکثر۷۰۰تومان ختم می شود.
 • تاکسی های آنلاین: به پاس پیشرفت کشور ایران شرکت های اسنپ و تپسی و دیگر شرکت ها خدمات خیلی خوبی در اصفهان به مسافران ارائه می دهند.
 • تاکسی های خطی: تاکسی های زیادی در شهر اصفهان تردد می کنند و به بیشترین نقاط پر تردد اصفهان در حرکت اند لذا این گزینه هم در مواقعی می تواند برایتان مفید باشد.

جاذبه های گردشگری اصفهان

 • کاخ چهلستون

در اوايل قرن ۱۱هـ .ق در ميان باغ و مجموعه بناها و كاخهای محوطه دولتخانه صفوی عمارت چهلستون ساخته شده است. این عمارت دارای تالار اصلي و بزرگ، ايوان آئينه و اطاق هاي طرفين آن، ايوان ستون دار كه از هجده عدد ستون و سقف چوبی می باشد. به علت كثرت ستونها و انعكاس تصوير بيست ستون در آب استخر به نام چهلستون آن را می شناسند. برای دیدن این عمارت زیبا می توانید به ميدان امام حسين، خيابان استانداری مراجعه کنید.

 • ميدان نقش جهان

این میدان به به طول حدود ۵۱۲ متر و عرض ۱۶۰ متر می باشد كه در اطراف آن اطاق هائي در دو طبقه با يك اندازه و شكل ساخته شده است. عمارت عالي قاپو ـ مسجد امام ـ مسجد شيخ لطف اله و سر درب بازار قيصريه در این میدان وجود دارد.

 • عالي قاپو

قسمت های مهم اين كاخ، ايوان طبقه سوم ، حوض مسی و تالار پذيرائی که تزئین آن با با زيباترين نوع نقاشي و گچ بري می باشد.

 • كاخ هشت بهشت

این کاخ داخل مجموعه دولتخانه دوره صفوی در زمان حكومت شاه سليمان ساخته شده. نام هشت بهشت عمدتاً در اصطلاح زمان خود ، به معنای هشتی يا ورودی بهشت بوده است .

اصفهان شهر تاریخ و هنر

 • پل خواجو

طراحی که برای این پل انجام شده مهندسی بوده به طوری که قسمت فوقانی برای حركت سريع و عبور كالسكه ها و چهارپايان بوده در حالي كه بخش تحتاني عمدتاً برای حركت آرام و توقف عابرين پياده بوده است.

 • سي وسه پل

در دوره صفویه پل الهورديخان را كه به سي و سه پل معروف مي باشد بر روي زاينده رود و منطبق بر محور چهارباغ ایجاد کرده اند که بتوانند از رودخانه عبور کنند. در طرفين سطح فوقاني، دو راهروي سرپوشيده ساخته شده كه هم درزمستان وهم در تابستان سرپناه مطمئني براي عابرين مي باشد.

دیگر جاذبه ها

كليسا و موزه وانك، آتشگاه، منارجنبان، كاروانسراي عباسي، مسجد سید، مسجد حکیم، مسجد جامع، مسجد شیخ لطف اله، بازار قیصریه، مسجد امام  پس همین امروز بلیط قطار اصفهان خود را تهیه کنید و به این شهر دیدنی سفر کنید و از جاذبه های آن دیدن کنید.

منبع:
www.meekhkoob.ir

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *