گردشگری ایرلند

مکان های گردشگری ایرلند

ایرلند یکی از زیباترین کشورهای دنیا است که جاذبه‌های طبیعی زیبا و منحصر به فردی دارد این کشور هر ساله میزبان بسیاری از گردشگران جهان می باشد. تاریخ منحصر به فرد کشور ایرلند، فرهنگ و قهرهمانان آن نیز در این شادی و لذت بردن در مسافرت به این کشور نقش بسازایی دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا مکان های گردشگری ایرلند را برای شما معرفی سازیم.

دانشکده ترینیتی (سه گانه)

این مکان تدریس در قرن ۱۶ میلادی توسط ملکه الیزابت اول تاسیس شده است و در ساحل غربی رودخانه لیفی در مرکز دوبلین قرار دارد. شهرت این دانشکده برای دانشجویان قدیمی خود همچون جاناتان سوئیف، اسکار وایلد و ساموئل بکت است. در حال حاضر، در این کالج کتاب های ارزشمندی همچون دست نوشته های تاریخی فوق العاده باقی مانده از قرون میانی نگهداری می شود.

دانشکده ترینیتی
دانشکده ترینیتی

نیوگرنج

یکی از مکانهای دیدنی  که در ایرلند شما می توانید از دیدن کنید قبر باستانی نیوگرنج در روستای میث در فواصله ۳۰ مایلی از شمال غربی دوبلین قرار دارد می باشد. سازه باریکی ساخته شده از سنگ که بیننده را به حدود ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بر می گرداند. قدمت این آرامگاه هزاران سال پیش از آثار باستانی دوران نوسنگی انگلیس به نام استون هنج است. هنگامی که خورشید بر درب ورودی این مقبره انعکاس از نور خود را می ندازد، می توان اتاقک های داخلی آن را مشاهده کرد.

نیوگرنج
نیوگرنج

تپه تارا

در نظر داشته باشید تپه تارا هم در نزدیکی رود بوین در میث واقع شده است. این یک مجموعه باستان شناسی است که شامل چند بنای باستانی می شود. بنابر سنت ها، این تپه محل تخت شاه بزرگ ایرلند بوده است. قدیمی ترین مکان باستانی در تارا، تپه گروگان ها است که به ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح برمی گردد. این تپه ۵۰۰ فوت ارتفاع دارد و زیباترین دیدنی های دشت های پهناور میث از این تپه مشخص است.

تپه تارا
تپه تارا

قلعه کلیکنی

البته این مطلب را فراموش نکنید که قلعه کیلکنی نیز دیگر جاذبه ی تاریخی ایرلندی هاست که مدیریت امور آن امروزه بر عهده ی اداره امور همگانی است. ساخت این قلعه مربوط به سال ۱۱۹۱ می باشد. با آنکه بعضی از سنگ های جایگزین سنگ های اصلی توسط ویلیام مارشال در این بنا به کار برده شده است.

قلعه کلیکنی
قلعه کلیکنی

این گذرگاه ساحلی در ایرلند شمالی و در نزدیکی شهر بوشمیلز قرار دارد. این منطقه ساحلی از حدود ۴۰ هزار ستون بازالتی تشکیل شده است. این ستون‌های دیدنی بر اثر یک جریان آتشفشانی ایجاد شده‌اند که ۶۰ میلیون سال پیش اتفاق افتاده است.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *