معرفی راهکارهایی برای اجاره خودرو

معرفی راهکارهایی برای اجاره خودرو

در کشور ما ایران معمولا شمار زیادی از زوج های جوان برای برگزاری مراسم جشن عروسی خود اقدام به اجاره خودرویی لوکس می کنند تا این مراسم را به بهترین شکل ممکن برگزار نمایند. همچنین در شهرهای توریستی ایران بخصوص جزیره کیش که منطقه ای آزاد بوده و در آن انواع خودروهای لوکس اروپایی و آمریکایی دیده می شود نیز اجاره خودرو به منظور تفریح و گردشگری امری بسیار مرسوم و رایج است.در این بخش از اخبار کسب و کار قصد داریم تا به معرفی راهکارهایی برای اجاره خودرو بپردازییم.

درخواست های متعدد گردشگران برای اجاره خودرو در جزیره هایی مثل کیش باعث شده است تا مراکز گوناگونی برای اجاره انواع خودرو در چنین شهرهایی بوجود بیایند. اما نکته ای که در اینجا بسیار حائز اهمیت است، اطلاعاتی است که در زمان اجاره خودرو نمی دانید! و ممکن است بعدا شما را به دردسر نیز بیندازند!

معرفی راهکارهایی برای اجاره خودرو

طبیعتا لازم است تا قبل از اجاره خودرو خود شما نیز از حداقل اطلاعات حقوقی و فنی درباره خودرو آگاهی داشته باشید. اما بگذارید به چند نکته نیز اشاره کنیم:

نکته اول: همانطور که اشاره کردیم شما حداقل باید با مشخات کلی موتور ماشین و ویژگی های فنی آن آشنا باشید. بعلاوه پس از اجاره خودرو نیز باید مراقب باشید تا با خودروی اجاره ای خیلی با احتیاط رانندگی کنید. بطور مثال قبل از روشن شدن خودرو حتما صبر کنید تا پمپ مکش بنزین خاموش شود و از طرف دیگر نیز سعی کنید اصلا برای باتری به باتری کردن از خودرو استفاده نکنید و اگر هم خواستید این کار را انجام دهید، در زمانی که خودروی‌تان روشن است این کار را نکنید!

معرفی راهکارهایی برای اجاره خودرو

 

نکته دوم: پیش از بستن هرگونه عقد قرارداد اجاره خودرو، خودروی مورد نظر را روشن کنید و با دقت به صدای آن گوش دهید؛ شنیده شدن صداهای ناهنجار می تواند بعلت وجود نقص فنی در خودروی شما باشد! همچنین باید باتری خودرو را نیز بررسی کنید؛ اگر مشاهده کردید که باتری رسوب کرده و یا همچنین بر روی موتور لکه های روغن دیدید، حتما مراتب را به دقت مورد بررسی قرار دهید!

نکته سوم: چرخ های لاستیک را بدقت نگاه کنید و ببینید چه میزان از آن تا پایان عمر مفید لاستیک باقی مانده است و حتی اگر لازم است این نکته را در قرارداد نیز ذکر کنید!

نکته چهارم: از تعویض روغن موتور، فیلترها و سرویس های لازمه از موسسه سوالات لازم را پرسیده و باز هم اگر لازم است نکات مربوطه را در زمان عقد قرارداد ذکر کنید. اگر نسبت به این گونه موارد کوتاهی کنید ممکن است پس از بازگرداندن خودرو برخی ماورد بر عهده شما بیفتد و مجبور به پرداخت هزینه های لازمه شوید!

معرفی راهکارهایی برای اجاره خودرو

نکته پنجم: تمامی اقلام خودرو را چک کنید. از کپسول آتش نشانی گرفته تا لاستیک ژاپاس، جک، قفل فرمان و… را بررسی کرده و همه موارد را در برگه عقد قرارداد ذکر کنید!

نکته پایانی: پیش از تحویل گرفتن خودرو در کمال خونسردی تمامی جزئیات قرارداد را به دقت مطالعه کنید و به هیچ وجه بدون مطالعه کامل زیر هیچ برگه ای را امضا نکنیدو امضا کردن شما به منزله قبول هر نوع شرایطی است و این یعنی شما تمامی جزئیات را قبول کرده اید لذا حتما کاملا قرارداد را مطالعه کرده، در خصوص مبلغ به توافق رسیده و سپس قرارداد اجاره خودرو را امضا کنید. درضمن حتما کارت ماشین و بیمه آن را نیز تحویل بگیرید! یکی از بهترین شهرها که بهترین خدمات را در زمینه اجاره خودرو به شما می دهد، کیش می باشد. اجاره خودرو در کیش شامل بهترین ماشین ها می باشد و کیفیت خدمت رسانی این آزانس ها در مرحله بالایی قرار دارد.

منبع: http://meekhkoob.ir

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *