رادیاتور

معرفی انواع آبگرمکن

با نزدیک شدن به نیمه های فصل سرما ما شاهد مصرف زیاد سوخت هستیم، به طوری که در این ماه های اخیر بالاتر از مصرف مشابه سال قبل مصرف در حوزه سوخت های فسیلی را تجربه کرده ایم.در ادامه قصد داریم در مورد آبگرمکن ها و پکیج های شوفاژ دیواری مطلبی را با شما دوستان در میان بگذاریم.امروزه دانش بشری به سمت و سویی پیش می رود که استفاده حداقلی را از منابع انرژی داشته باشد و از طرفی بازطده ای بالای انرژی در این وسایل راحتی را برای جامعه به ارمغان می آورد. از زمانی که ایران وارد مرحله صنعتی شدن شد مردم وارد مرحله جدیدی از زندگی شدند، امروزه دیگر در شهرهای بزرگ کمتر کسی می تواند تصور کند بدون آبگرمکن و آب گرم بتواند زندگی کند. ابگرمکن ها از زمانی که در ایران و حتی جهان شروع به کار کردند تا امروز طرح و مدل های مختلفی داشته اند. ابگرمکن های بزرگ قدمی که فضای زیادی از خانه را اشغال می کردند، امروز به آبگرمکن های دیواری تبدیل شده اند که نه تنها جای کمی می گیرند بلکه بسیار زیبا و چشم نواز هستند. در این بخش از اخبار صنعتی قصد داریم تا به معرفی انواع آبگرمکن بپردازیم.

آبگرمکن
آبگرمکن

آبگرمکن ها معمولا به دو دسته ابگرمکن های مخزنی و آبگرمکن های دیواری تقسیم می شود، که هر کدام از آنها نیز به انواع مختلفی تقسیم می شود. مثلا از انواع ابگرمکن های مخزنی می توان به مخزنی برقی و مخزنی گازسوز اشاره کرد. کسانی که می خواهند از آبگرمکن های مخزنی استفاده کنند باید به چند توصیه مهم ایمنی توجه کرده و این نکات را رعایت کنند.

یکی از مزیت های آبگرمکن های مخزنی نسبت به آبگرمکن های دیواری این است که کسانی که از آبگرمکن های مخزنی استفاده می کنند بهتر می توانند دمای آب را کنترل کنندو در آبگرمکن های دیواری دمای آب خود به خود بالا و پایین می شود و این عمر آبگرمکن را پایین می آورد. همچنین در آبگرمکن های دیواری فشار آب افت پیدا می کند و رسوب بیشتری جذب هم جذب می شود و مصرف گاز آن هم بیشتر است. در هر حال آبگرمکن های دیواری هم مزایایی دارند و با توجه به این مزیا در هنگام خرید می تواند هر کدام از انواع آبگرمکن را که بیشتر به کار شما می آید انتخاب کنید. استفاده از پکیج شوفاژ دیواری نیز بسیار مناسب بوده و می تواند هزینه های مصرفی را کاهش دهد.

آبگرمکن
آبگرمکن

چند نکته دراره آبگرمکن ها:

همانطور که گفتیم نکاتی برای خرید آبگرمکن وجود دارد که باید به آن توجه کرد :

 1. حتما درجه نمایشگر دمای آب را همیشه چک کنید و اگر اگر از کار افتاد حتما آن را تعویض کنید تا خطری شما را تهدید نکند.
 2. موادی را که ممکن است اشتعال زا باشد در مجاورت آبگرم کن قرار ندهید.
 3. یک نکته ای که هر چند وقت یک بار لازم است آن را اجرا کنید این است که دستگیره شیر اطمینان را به طرف بالا بکشید تا مقداری آب گرم از آن خارج شود. این کار باعث می شود  هم از عملکرد صحیح  دستگیره مطمئن شده اید و هم مانع این شوید که رسوبات در آبگرمکن تجمع کند. دقت کنید در انتهای لوله خروجی شیر اطمینان ظرف مناسبی قرار دهید تا آب جوش به درون آن تخلیه شود.
 4. حتی شما اگر به طور کامل با طرز کارآبگرمکن های مخزنی آشنا باشید به راحتی می توانید با رعایت نکانی کوچک مصرف آبگرمکن را بهینه کنید.

چند نکته برای مصرف بهینه:

 1. عایق کاری مخزن با پشم و شیشه در شرایطی که آبگرمکن در هوای آزاد قرار گرفته است می تواند کمک زیادی به بهینه سازی مصرف انرژی کند.
 2. باید به یاد داشته باشید که درب اتاقک احتراق آبگرمکن همیشه باشد بسته باشد.
 3. قطعه ای به نام زنجیر سپر حرارتی در مجرای دودکش آبگرمکن قرار می گیرد و باعث می شود گرما از دودکش آبگرمکن مستقیم و سریع خارج نشود، هنگام خرید آبگرمکن حتمن از فروشنده بخواهید این سپرحرارتی را به شما تحویل دهد.
اسپیلت
اسپیلت

در آخر می توان گفت خرید محصولاتی با کیفیت مانند آبگرمکن، اسپیلت و رادیاتور به دلیل مصرف انرژی پایین می تواند به مقدار قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

منبع:

http://meekhkoob.ir

 

یک دیدگاه

 1. مطلب جالبی رو عنوان کردید، از شما به خاطر این مطلب عالی تشکر می کنم.
  استفاده از محصولاتی جدید که می تواند کاهش دهنده سوخت های فسیلی باشد،از طرفی هزینه ها را کاهش می دهد .
  الانم که استفاده از سوخت های تجدید پذیر بسیار در دنیا مطرح شده است.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *