دانستنی های مهم در مورد انواع داربست فلزی و داربست نما

دانستنی های مهم در مورد انواع داربست فلزی و داربست نما

داربست ها یکی از مهم ترین مورادی می باشند که می توانید از آنها برای ساخت و سازهای خود استفاده کنید و یا اینکه توانایی این را ندارید که در ارتفاع کار کنید باید حتما از داربست فلزی برای کار خود استفاده نمیاد در کنار تمام این موارد باید بدانید که از داربست های فلزی و داربست نما برای حمایت و استحکام سازه ی اصلی نیز استفاده می شود.

دانستنی های مهم در مورد انواع داربست فلزی و داربست نما

داربست های یکی از بهترین راه هایی هستند که کارگران می توانند با آنها در ارتفاع بسیار زیاد کار کنند. برای استفاده از این قابل باید از تجهیزات بسیار زیادی استفاد کرد برای همین خاطر از داربست ها برای آسان تر کردن کارها استفاده می کنند. با توجه به ارتفاع هایی که برای کار در نظر گرفته می شود از داربست های مختلف استفاده می شود. این داربست ها انواع های گوناگونی دارند که یکی از این داربست ها داربست فلزی می باشد.در ادامه به معرفی انواع داربست فلزی و داربست نما خواهیم پرداخت

استفاده از داربست فلزی یکی از بهترین راه هایی می باشد که می توانید در ارتفاع کار کنید در صورتی که این داربست ها دارای امنیتی سرعت کار بسیار بالایی هستند در ادامه در مورد داربست هایی بیشتر با شما صحبت کنیم که داربست فلزی یکی از این داربست ها می باشد.

دانستنی های مهم در مورد انواع داربست فلزی و داربست نما

داربست فلزی

یکی از کاربردترین داربست های دنیا داربست فلزی می باشد که دارای لوله های فولادی برای استحکام و مقاومت بیشتر می باشد. در ساخت این داربست های از لوله هایی از جنس فولادی استفاده می گردد که قطری ۴۸٫۳ میلیمتر می باشد. لوله هایی که در این داربست نما استفاده می شود دارای ضخامت ۴ میلیمتری می شود و به وسیله بست های بسیار زیادی به هم متصل می شوند.

داربست های معلق

داربست های معلق دارای طناب ها و زنجیرهایی هستند که که یا به زمین متصل شده اند یا به وسیله زنجیر و طناب های خاصی از بالا آویزان شده است این داربست ها معمولا به ساختمان تکیه داده اند متصل کردن این داربست ها از زمین غیر قابل اجرا می باشد زیرا از این داربست ها در ارتفاعات بسیار زیادی استفاده می شود.

دانستنی های مهم در مورد انواع داربست فلزی و داربست نما

این داربست ها را به صورت سکو مانند می سازند که از سطح ساختمان بیرون آمده است و یکی از مهم ترین دلایلی که این داربست را به عنوان داربست معلق می دانند همین موضوع می باشد که برای شما توضیح دادیم.

داربست های پایه دار

داربست هایی که مالک قصد دارند آنها را در کمترین زمان آماده کند . نیاز به داربست سریع دارد را داربست پایه دار می گویند که دارای برپایی سریع می باشد و به راحتی آماده می شود. این داربست ها به صورت سه ردیفی نصب می شوند و علاوه برای این دارای ارتفاع سکوی کار هستندکه در بالا سطح زمین قرار می گیرند طول اینداربست ها بیشتر از ۴ متر نمی باشد.

دانستنی های مهم در مورد انواع داربست فلزی و داربست نما

اجزای داربست فلزی

داربست فلزی معمولا دارای لوله های قائمی می باشد که بر تکیه گاهی عمودی مستحکم شده اند این لوله های به وسیله بست هایی بسیار زیادی به یکدیگر متصل شده اند. این لوله ها وزنی که بر روی خود قرار دارد به حالت قائمی که دارند به زمین منتقل می کنند معمولا طولی که برای این لوله ها در نظر گرفته می شود ۶ متر از سطح زمین می باشد. برای استفاده از این داربست باید با موازات ساختمان نصب شود.

داربست های فلزی افقی

لوله های که به صورت افقی در این داربست ها نصب دیگر اجزای داربست را مهار می کنند به همین خاطر این لوله ها را برای ایجاد تکیه گاه در داربست های فلزی نصب می نمایند که به عنوان تکیه گاهی برای زیر تخته ها هستند. همانطور که از اسم این لوله ها مشخص می باشد باید حتما به صورت افقی نصب شوند.

منبع: http://www.barkhatnews.ir

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *