اسپیلت

تاثیر تکنولوژی در اسپیلت در جهت کاهش مصرف انرژی

استفاده از دانش بشری برای رفع نیاز و خواسته های، رمز موفقیت بسیاری از کمپانی ها و شرکت های موفق بوده است. این شرکت ها همیشه در گام هایی جلوتر از مشتریان خود قرار دارند و همیشه سعی می کنند با استفاده از تکنولوژی های و فناوری های روز به ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و مخاطبن بپردازند. در ادامه با اخبار صنعتی همراه باشید تا به بررسی تاثیر تکنولوژی در اسپیلت در جهت کاهش مصرف انرژی بپردازیم.

اسپیلت یکی از نسل های جدید کولرهای گازی می باشد که دارای طرفداران بسیار زیادی نسبت به دیگر خنک کننده های گازی و آبی دارد. این امر سبب شده است که اسپیلت ها فروش بیشتری نسبت انواع خنک کننده داشته باشد. طی این چند سال اخیر این خنک کننده ها تحول بزرگی را عرصه ی خنک کردن و گرم کردن منازل و ادارات ایجاد کرده است. در ادامه با دکوراسیون داخلی منزل همراه باشید تا به بررسی اهمیت کیفیت اسپیلت در مصرف سوخت اشاره کنیم.

قبل از اینکه اسپیلت خود را خریداری نمایید باید به چند نکته توجه داشته باشید. یکی از این موارد این است که اسپیلتی که قصد دارید خریداری کنید باید تحت لیسانس یک شرکت ایرانی باشد و باید از برندی که شما خریداری کرده اید حمایت نماید و آن را مورد تایید قرار دهد در واقع آن را به طور کامل ضمانت کند. اگر این مورد را رعایت نکنید ممکن است اسپیلت تقلبی به شما بفروشند.

پکیج دیواری
پکیج دیواری

معمولا فروشندگان که اسپیلت می فروشند، پکیج شوفاژدیواری نیز عرضه می کنند، جدا از این مورد بر روی اسپیلت ها یک کمپرسور نصب شده است که امر خنک کردن هوا را در اسپیلت برعهده دارد. شما با توجه به بارکدی که بر روی این کمپرسور درج شده است، می توانید تشخیص دهید که اسپیلت شما اصل است یا فیک می باشد.

کارشناسان بازار به این نکته نیز اشاره می کنند که برندهای مثل ال جی و سامسونگ و برندی مانند نیا دارای ضمانت نامه های معتبر هستند که در بازار عرضه می شوند و بخش عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده اند ولی در کنار این برندها، برندهایی مانند مجیک و ایندوزیت را نمی توان نادیده گرفت که دارای ضمانت نامه های معتبر می باشند و در بازار ایران عرضه می شوند.یکی دیگر از مواردی که باید در زمان خرید اسپیلت به آن توجه کنید این است که متوجه شوید تمام لوازم جانبی اسپیلت درون کارتون اسپیلت موجود باشد. لوازم جانبی مانند باتری های یدکی، فیلترهای یدکی و پمپ های آبی که باید برای دستگاه در نظر گرفت.

اسپیلت
اسپیلت

ویژگی بسیار جالبی که در مورد اسپیلت ها وجود دارد این است که نه تنها توانایی این را دارد  که هوای محیط را خنک کند، بلکه این ویژگی را نیز دارند که رطوبت هوا را به حد استاندارد تنظیم کند. اسپیلت این توانایی را نیز دارد که هوای فضای مورد نظر را تصفیه کند و با توجه به فیلتری که در دستگاه وجود دارد باکتری های هوا را از بین ببرد.

در کنار تمام این موارد می توان به این نکته نیز اشاره نمود که فیلتر این دستگاه با تولید ماده ی بی بو و بی رنگ در هوای محیط سبب می شود که باکتری هایی که در هوا معلق هستند از بین بروند. حجم کانال این دستگاه بسیار بالا می باشد و به راحتی می توانید یک اتاق ۵۰ متری را نیز را به دمای متعادل برسانید.

بیشتر مردم به دلیل اینکه کولرهای گازی مصرف بالایی دارند از خرید این کولرها اجتناب می کنند و البته منطقی می باشد. اما این ضعفی که در کولرهای گازی وجود دارد دیگر این چنین نقه ضعفی در اسپیلت ها دیده نمی شود. اسپلیت ها به دلیل مصر بسیار پایینی که دارند، دارای فروش بسیار بالایی می باشند. برچسب انرژی این دستگاه َA می باشد که یکی از مهم ترین برتری های اسپیلت نسبت به کولر گازی محسوب می شود.

پکیج دیواری
پکیج دیواری

اسپیلت در بازار با رنگ های بسیار فراوان و متنوع عرضه می شود ولی رنگی که دارای طرفدار بسیار زیادی می باشد رنگ شیری این دستگاه می باشد. رنگ های دیگری مانند رنگی آجری و نقره ای نیز برای این خنک کننده های منحصربه فرد نیز طراحی شده است. از سال ۲۰۱۰ فروش اسپیلت ها به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرد و برندها یمختلفی برای رقابت با یکدیگر امکانات گوناگونی را در این دستگاه ها در نظر گرفتند. اسپیلت ها در کنار اینکه می توانند هوایی لطیفی و دور از هرگونه گرد و خاک به شما عرضه نمایند، این توانایی را دارند که امکاناتی همچون لامپ Led و پخش موزیک را نیز داشته باشد و درگاه ورودی USB نیز داشته باشند.

منبع:

http://otaq.ir

 

 

 

 

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *