پسورد فراموش شده ویندوز را چگون بازیابی کنیم

پسورد فراموش شده ویندوز را چگون بازیابی کنیم

وقتی رمز عبور ویندوز را فراموش کرده‌اید،‌ اصلا لازم نیست به روش‌های مثل نصب مجدداً ویندوز فکر کنید،‌ یک راه‌حل ساده وجود دارد تا مكرر به داده ها جسم روی کامپیوتر خود دسترسی پیدا کنید. این امام به شما تحصیل می‌دهد که چه جور وارد ویندوزی شوید که رمز آن را فراموش کرده‌اید؛ حتی اگر هیچ حساب ادمین دیگری برای ویندوزتان تعریف نشده باشد. در ادامه در مطلب اخبار فناوری در مورد پسورد فراموش شده ویندوز را چگون بازیابی کنیم بیشتر می گوییم.

پسورد فراموش شده ویندوز را چگون بازیابی کنیم

چگونه بدون استفاده از رمز عبور، ویندوز را راه‌اندازی کنیم؟

هرچند شاید این مقال از لحاظ امنیتی، خبر بدی برای شما باشد یا امکان سوء مصرف را به‌وجود بیاورد ولی از لحاظ قانون دان كارشناس حسابداری روشی کاربردی برای دسترسی مجدد به ویندوز است. پس از شما توقع داریم به‌جز برای دست‌یابی به رمز عبور فراموش‌شده ویندوز خودتان هرگز از این رهبر مصرف نکنید. حكماً باید این نکته را هم بگوییم که با این روش، رمز عبور بازیابی نمی‌شود بلکه فقط می‌توانید رمز عبور جدیدی برای کامپیوتر گزینش کنید و اگر «اطلاعات رمزنگاری‌شده» (encrypted data) روی قاعده داشته باشید امکان دسترسی به آن‌ها با این روش وجود نخواهد داشت.

این شیخ به‌طور تخصصی برای سیستم‌های عامل Windows 7 و Windows 10 فعل شده است. روش کار در Windows 8 تفاوتی با روش Windows 10 ندارد، پس کاربران Windows 8 می‌توانند به آسایش از راهنمای Windows 10 استعمال کنند.

Windows 7

برای این کار به یک System Repair Disc اعلا Windows 7 نیاز دارید. برای این کار می‌توانید از کامپیوتری دیگر که Windows 7 روی آن نصب است، كاربرد کنید. فقط دقت داشته باشید که اگر روش شما ۳۲-bit است، باید از یک ویندوز ۳۲-bit‌ دیگر کمک بگیرید و همین تم درباره‌ی ویندوزهای ۶۴-bit هم صادق است. اگر نمی‌دانید چطور System Repair Disc درست کنید، قصد می‌کنیم از مقاله‌های تعلیماتی هردری به آن مصرف کنید،؛ برای پیچیده نشدن پرورش این مقاله، از درس ساخت System Repair Disc دوری می‌کنیم.

وقتی System Repair Disc نیكو شد، آن را اجرا کنید و هر کلیدی که روی کیبرد در نظر دارید را فشار دهید. بعد از مدتی صفحه‌ای با اسم System Recovery Options ظاهر می‌شود که آدرس درایوی که ویندوز روی آن نصب شده است را باید غلبه کنید.پسورد فراموش شده ویندوزدر صفحه‌ی بعدی گزینه Command Prompt را گزینش کنید.وقتی صفحه Command Prompt باز شد،‌ دستورهای زیر را عینا تایپ کنید و بعد از هر دستور حتما دکمه Enter را بزنید. در دستور زیر به‌جای حرف «x:» نام درایوی که ویندوز را روی آن نصب کرده‌اید وارد کنید، ‌به‌طور مثال «c:» یا «d:»:

😡

cd windows\system32

ren utilman.exe utilhold.exe

copy cmd.exe utilman.exe

exit

پسورد فراموش شده ویندوز را چگون بازیابی کنیم

سی‌دی یا فلشی که System Repair Disc را روی آن نصب کرده‌اید، از کامپیوتر خارج و سیستم را ری‌استارت کنید.بعد از راه‌اندازی مجدداً کامپیوتر، صفحه log-on ظاهر می‌شود که در قسمت پی و سمت چپ تصویر، آیکون دسترسی به Command Prompt قرار دارد،؛ روی آن کلیک کنید. با این کار مجددا وارد صفحه Command Prompt می‌شوید.این بار رخصت زیر را تایپ کنید:

net user username newpassword

 

به‌جای کلمه‌ی «username»، نام کاربری مدنظرتان را وارد کنید. این نام در صفحه‌ی log-on و در زیر عکس آواتار به‌راحتی قابل كتابت فرا است. سپس به‌جای کلمه‌ی «newpassword»، رمز عبور جدید را وارد کنید. بعد از چلانیدن لهیدن دکمه Enter، صفحه Command Prompt را ببندید و با رمز عبور جدید وارد ویندوز شوید.شرایط در سیستم‌عامل Windows 10 کمی فرق دارد؛ چون در بسیار مواقع حساب کاربری ویندوز به‌طور پیچ درپیچ به سرورهای وب‌سایت مایکروسافت (Microsoft.com) متصل است. در این شرایط، جایگزینی رمز عبور فراموش‌شده به منازل آسان‌تر و یقیناً امن‌تر خواهد بود.

از طریق یک کامپیوتر دیگر به صفحه‌عبور وب‌سایت مایکروسافت بروید. سپس ایمیل خود را وارد و بعد گزینه‌ی «نمی‌توانم به حساب خود دسترسی داشته باشم» (Can’t access your account) را انتخاب کنید.

پسورد فراموش شده ویندوز

طبق دستور راهبر جلو بروید. در این وهله بر باید ثابت کنید که واقعا خودتان هستید. این کار را از طریق پاسخ به سوال‌های امنیتی و وارد کردن مقدار تلفن ایفا به جریان انداختن دهید. این اطلاعات را باید قبلا و در حین كاربرد از ویندوز وارد کرده باشید. بعد از مدلل و نفی هویت خود، ‌در فرجام مایکروسافت به شما اجازه می‌دهد که رمز عبور جدیدی برگزینی کنید.

پسورد فراموش شده ویندوز را چگون بازیابی کنیم

البته این کار وقتی جواب می‌دهد که حساب کاربری Windows 10 خود را به سایت مایکروسافت متصل کرده باشید، ‌ولی اگر کامپیوتر شما به هر دلیلی به اینترنت دسترسی نداشته یا جلوی این توافق را قبلا ملول بودید،‌ این راه‌حل برای شما کارایی ندارد و می‌توانید از راه‌حلی که برای Windows 7 ایضاح دادیم، استفاده کنید. حكماً چند افتراق کوچک در حین استفاده از آن راه‌حل برای ویندوز Windows 10 وجود دارد که در دنباله تشریح می‌دهیم:

به‌جای System Repair Disc از Windows 10 Recovery Drive استعمال کنید تا به صفحه Command Prompt دسترسی پیدا کنید. اگر با ساخت آن معارفه و ندارید از مقاله ها سخنان تعلیماتی با عنوان Windows 10 Safe Mode article استعمال کنید.در صفحه log-on سیستم‌عامل Windows 10، آیکون بی ربط به Command Prompt در قسمت پایه و سمت راست تمثال و دقیقا بین آیکون‌های Power و Connect to Internet قرار دارد.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *