چگونه فایل های خود را در سیستم عامل مخفی کنیم

هر کاربر فایل‌های کاملا شخصی و مهمی دارد که به طرح آهنگ دسترسی نداشتن كسان پراكنده به آن‌ها، باید اقدامی برای مخفی کردن فایل‌های یاد شده ادا دهد. در این مقال به معرفی راهکارهای مختلف مخفی کردن فایل‌های شخصی کاربران در سیستم عامل اندروید، iOS، ویندوز ۱۰، macOS و لینوکس خواهیم پرداخت. در این صورت حتی اگر کودکان یا افراد بیگانه به آلت مورد استفاده‌ی شما دسترسی داشته باشند، قادر به مشاهده‌ی فایل‌های شخصی و سری شما نخواهند بود. زومیت را یگانگی کنید. در ادامه در مطلب اخبار فناوری در مورد چگونه فایل های خود را در سیستم عامل مخفی کنیم بیشتر می گوییم.

چگونه فایل های خود را در سیستم عامل مخفی کنیم

قبل از شروع بخش تحصیلی مقاله‌ی جاری، ذکر این نکته ضروری است که هرچند ایفا به جریان انداختن راهکارهای عرضه شده در این مقال بخشی از حریم اختصاصاختصاصی کاربران را از دسترسی افراد ناهمگون حفظ می‌کند، اما به اعلام حراست بیش‌تر از فایل‌های خود در مقابل نفوس متخصص یا هکرها، باید از راهکارها و ابزارهای دیگری قرین BitLocker درویندوز و غیره بهره ببرید.

سیستم عامل اندروید

بیش‌تر فایل‌های کاربران در گوشی هوشمند به پرتره ها و ویدیوهای مخصوص ختم می‌شوند. فایل‌های دیگر کاربران به حدس زیاد در فضای ابری تدارك می‌شوند. به اراده مخفی کردن یک پرتره در نرم‌افزار گوگل فوتوز سیستم عامل اندروید، پس از برگزینی آن باید دکمه‌ی سه نقطه‌ی عمودی معرف منو را لمس کنید و روی گزینه‌ی Archive ضربه بزنید. باآنكه صورت مركزاسناد شده هنوز قابل حصول از پرونده است اما حداقل عکس‌های ویژه و عام کاربر را از دسترسی مرتبط بودن مرورگر فایل چیز در دستگاه عامل محافظت می‌کند.

در صورتی که دارنده‌ی گوشی ذكی یا تبلت سامسونگ هستید، نرم‌افزار پیش‌فرض Gallery چیز در عضو بهتر از سایر نرم‌افزارهای پراكنده می‌تواند از صورت ها و ویدیوهای شخصی کاربران به طور کاملا ایمن محافظت کند. برای این قصد باید پس از آزادی عكس ها یا ویدیوهای مورد نظر خود را که قصد مخفی کردن آن را دارید، دکمه‌ی منویی به شکل سه نقطه‌ی عمودی را لمس کنید. سپس باید گزینه‌ی Move to Secure Folder بزنید و رمز پوشه‌ی مورد نظر را وارد کنید تا محتوای شما به داخل آن منتقل شود. هیچ شخصی بدون مرتبط بودن رمز عبور ویژه‌ی پوشه‌ی ایمن (Secure Folder)، نمی‌تواند به آن ورود کند.

چگونه فایل های خود را در سیستم عامل مخفی کنیم

دارندگان تبلت یا گوشی هوشمند هواوی هم باید پس از قرار دادن نقش یا ویدیوی مورد نظر در حالت انتخاب، روی دکمه‌ی سه نقطه‌ی عمودی تحت نشانی More که در بخش تحتانی و سمت راست صفحه قرار دارد، ضربه زده و گزینه‌ی Move to Safe را لمس کنند. در صورت فعال نبودن آمادگی گاو صندوق یا Safe، باید دکمه‌ی ENABLE شی در کادر محاوره‌ای ظاهر شده را لمس کنید. در پسین بعد از تفویض اجازه تصرف حافظه‌ی مورد نظر برای استفاده به آدرس گاو صندوق، باید رمز عبور جدیدی متشکل از ۶ تا ۱۶ کاراکتر ترکیب شده از اعداد و حروف را به نظام سامانه شناساندن کرده و روی دکمه‌ی DONE ضربه بزنید تا داده‌ی مورد نظر به فایل امن منتقل شود.

برای مخفی کردن و ایمن‌سازی فایل‌هایی که اندکی بیش‌تر برای شما وقار دارند، می‌توانید از نرم‌افزار Keepsafeبهره ببرید. نرم‌افزار یاد شده عمل به آفریدن یک گاو مجری تیردان دیجیتالی مراقبت شده با رمز عبور در گوشی ذكی کاربر می‌کند تا تصویرها و ویدیوهای ویژه و عام کاملا ایمن باقی بمانند. خارج کردن و حیله فایل‌های اختصاصاختصاصی به درون گاو مجری تیردان بیش ساده است و هر کاربر می‌تواند بدون کمک گرفتن از افراد متخصص، این کار را به كاربستن دهد.

از دیگر ابزارهای با ارزشی که می‌توان به آن اشاره کرد، Vaulty نام دارد. نرم‌افزار Vaulty کارکردی نظیر با Keepsafe دارد، اما احاله فایل‌ها به درون آن یا خارج کردن فایل‌ها افزون ساده‌تر از Keepsafe است. به خاطر داشته باشید که اگر در حال مصرف از نرم‌افزار Google Photos به نشانی گالری هستید، باید عمل به حذف فایل‌های اصلی (Original) صورت ها و ویدیوهای خود بکنید. در غیر این صورت آن‌ها فقط از فضای ابری نشان دادن داده خواهند شد.

چگونه فایل های خود را در سیستم عامل مخفی کنیم

نرم‌افزار دیگری که برای احتراس از فایل‌ها در روش عامل اندروید گوگل می‌توان از آن بهره برد، File Hide Expert نام دارد. نرم‌افزار یاد شده از همه نوع فایل تصویری تایید می‌کند و استعمال از آن افزون ساده است. نرم‌افزار File Hide Expert به استخوان بندی فایلی و پوشه‌ای گوشی تیزفهم دسترسی پیدا می‌کند و امکان آزادی فایل‌هایی که قصد مخفی کردن آن‌ها را دارید به کاربر می‌دهد. رابط کاربری نرم‌افزار یاد شده متجاوز مقدماتی و ساده است؛ اما در صورتی که راغب مخفی کردن هر نوع فایلی هستید، كاربرد از آن گزینه‌ی مناسبی خواهد بود.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *