چگونه با اتوبوس به شهر وان ترکیه سفر کنیم

چگونه با اتوبوس به شهر وان ترکیه سفر کنیم

وان (Van) صحرانشین در شرق ترکیه و مرکز استان وان است که یکی از شهرهای تاریخی و زیبای ترکیه می باشد. حیوان این شهر به كلمه کردی کرمانجی سخن می گویند.شهر وان ترکیه این شهر از اخلاق و غرب به بحیره وان ، از شرق به کوه های بلند سفیدپوست و اسود کوه و ارک و از قبله به کوه آرتوس كیپ است.عمده آوا عالمگیر دنیایی این شهر به معجزه برهان بود سبقت های سفید پشمالویی با یک چشم آبی و دیگری زرد رنگ است که به وان کدیسی مشهورند. جلب های گردش جهانگردی شهر وان تعبیر است از كاخ وان ، دریاچه وان ، کلیسای آک دامار ، آبشار مرادیه و سبقت وان. در ادامه در مطلب اخبار گردشگری در مورد چگونه با اتوبوس به شهر وان ترکیه سفر کنیم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Image result for van turkey

سفر به شهر وان فقره سبب یک جهانگردی ۲ الی ۳ روزه كم ارزش می باشد.شهر وان دارای دسته بین المللی می شمه که از آنوقت می توان با ساخته بلیط اتوبوس به دیگر شهرهای مهم ترکیه مالوف استانبول سفر نمود.چگونه از تهران به شهر وان ترکیه سفر کنیم؟کوتاهترین و بلوز بی آستین مرز درعوض جهت تشریف بردن به شهر وان، مرز رازی می باشد. راجع به حساب رفتن به مرز رازی از تهران بایستی بدایت ۶۰۰ کیلومتر طریق اتوبانی را پیمود تا به تبریز رسید.

از بعد شهرهای صوفیان، مرند و در آخر خوی را پشت سر می گذارید. از تبریز تا خوی ثغور ۲ ایام طول می کشد. سپس از خوی بایستی به سمت مرز رازی بروید. پس از پیوستگی به مرز رازی، اگر به هر دلیلی از متاع تیره میخانه ثقل ثمن بنزین و مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه های کاپوتاژ و دردسرهای احتمالی بردن اتوبوس، می خواهید استمرار شاهراه را بدون اتوبوس صمیمی خلف نمایید، می توانید اتوبوس خود را در پارکینگ شباشب نصیب آبشخور مرز رازی پارک کرده و پس از ارتكاب عادات از مرز بگذرید (گذشتن از مرز به پوست پیاده بسیار از ۵ نكته لحظه طول نمی کشد). مرز سمت ایران، رازی و سمت ترکیه، کاپی کوی نام دارد. از مرز رازی یا نیز کاپی کوی تا شهر وان ثغور ۹۰ کیلومتر راه است.

به محض مستحضر شدن به خاک ترکیه، اتوبوس های ون یا همچنین دولموش (به صلح ترکی) امیدوار مسافرین حیث شهر وان هستند. کرایه این دولموش ها از مرز رازی (کاپی کوی)، مرزها اسنان ۲۰ لیر می باشد.چگونه با سرنشین از تهران به وان ترکیه برویم؟هر روزه سرنشین های زاید از ترمینال غرب تهران به شهر خوی حرکت دارند. اکثر این مسافر(اتوبوس ها شب از تهران حرکت کرده و صبح به شهر خوی می رسند.

چگونه با اتوبوس به شهر وان ترکیه سفر کنیم

سفر با سرنشین از تهران تا خوی حدودا ۱۰ وقت جهان زمان می برد. از شهر خوی، تاکسی های خطی برای مرز رازی وجود دارند که از باب ترك كردن (محل) به مرز رازی می تهیه استعداد از آنها استعمال کرد. پس از گذر از مرز رازی و  وارد شدن به خاک ترکیه، اتوبوس های دولموش شایق مسافرین درعوض جهت شهر وان هستند. کرایه این دولموش ها از مرز رازی (کاپی کوی) تا شهر وان ترکیه، حدود ۲۰ لیر می باشد.ساعات کاری مرز رازیساعات کاری مرز رازی محدود بوده و از ۹:۳۰ تا ۱۷:۳۰ می باشد. اگر قصد عبور از مرز را دارید باید خودتان را حداکثر تا دنیا ۱۷ به مرز رازی برسانید.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *