تولید فورد موستانگ 10 میلیون دستگاه رسید

تولید فورد موستانگ به ۱۰ میلیون دستگاه رسید

همانطور که اطلاع دارید فورد موستانگ یکی از محبوب ترین خودرهای آمریکایی می باشد که دارای پیشرانه  و بدنه بسیار قوی می باشد. به تازگی تولید این خودرو به ۱۰ میلیون دستگاه رسید که برای آن مراسم خاصی را در نظر گرفتند. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد تولید فورد موستانگ به ۱۰ میلیون دستگاه رسید بیشتر می گوییم.

فورد موستانگ یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین خودروهای خاص آمریکایی می باشد که در سالهای اخیر در کشور امریکا یکی از پرفروش ترین خودروهای دنیا شناخته شد در چند روز اخیر کمپانی فورد موستانگ به پاس رسیدن این خودرو به تولید ۱۰ میلیونی مراسمی را برگزار نمود و در این مراسم خودروهای مختلف موستانگ حضور داشتند.اولین خودرو موستانگی که تولید شد پیشرانه ی ۸ سیلندری داشت که شکل و ظاهر V شکلی را داشت و گیربکس دستی را  به طور کل از تولیدات خود خارج نمود.

تولید فورد موستانگ 10 میلیون دستگاه رسید

در هفته ی گذشته در خط تولید دیربورن میشیگا فورد جشنی خاص برگزار شد. سه هیولای موستانگ P-51 جنگ جهانی دوم و کل نسل‌های فورد موستانگ پنج دهه‌ی اخیر بر روی زمین، تولید ۱۰ میلیون از پونی‌کار پایان ناپذیر آمریکا را جشن گرفتند.

موستانگ امروزی، با حفظ گذشته ی خود، فرق های واضحی با مدل های قدیمی خود دارد. موستانگ GT نسل جدید با قدرت ۴۶۰ اسب بخار قدرت و سیستم تعلیق جدید جداگانه، با ۵۴ سال دیرینه ی بسیار عمیق، ۱۶۴ اسب بخار قدرت و سیستم تعلیق آزار دهنده نسل اول بسیار متفاوت است.

سازنده ی خودروی موستانگ همیشه با هم رده های سرسخت وطن خود روبه رو بوده است اما تقریباً، همیشه پیروزی از آن خودرو موستانگ بوده است. موستانگ تنها خودرویی می باشد که از دهه‌ی ۱۹۶۰ تا به حال، همیشه در خط تولید بازمانده است. مانند دیگر خودروهای تولیدی، مدل‌های دیگر موستانگ نقشی بسیار مهم در موفق بودن و عرضه ی موستانگ داشته‌اند. در ادامه‌ی قصد داریم شما را با چند نوع از این خودرو خاص آشنا سازیم.

تولید فورد موستانگ 10 میلیون دستگاه رسید

موستانگ کوگار

با نگاهی به اولین مدل خودروی موستانگ، این خودرو کاملا قابل تشخیص است. اما با نگاهی بیشتر و عمیق، خواهید فهمید که نشان منحصر به فرد آن در جلوپنجره خواهید شد. در دوره های اول دهه‌ی ۱۹۶۰ و قبل از تولید موستانگ، کارشناسات فورد درگی طراحی نمودند و برنده‌ی این درگ مدل گربه‌ی وحشی یا به عنوانی دیگر کوگار بود. این طرح به عنوان مدل پایانی به اسب وحشی موستانگ تغییر داده شد  اما چند سال پس از ان برای حفظ نام گربه ی وحشی، مدل مرکوری کوگار به بازار خودرو عرضه شد.

شلبی

 یکی از محبوب ترین های مدل های موستانگ نسل اول فورد موستانگ، حتی با استانداردهای دهه‌ی ۱۹۶۰ هم به عناون یکی از قدرتمند ترین خودروهایی که به بازار عرضه می شود هم برابری نداشت. در سال ۱۹۶۵ بود که شخصی بهنام کرول شلبی شروع به ساخت و تولید اولین نسخه‌ی سریع و قوی  موستانگ را با نام شلبی تولید نمود.

تولید فورد موستانگ 10 میلیون دستگاه رسید

 بهتر است در مورد این خودرو بگوییم که شلبی GT350 در برابر مدل کارخانه‌ای موستانگ،  دارای پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴.۷ لیتری حدود ۳۵ اسب بخار قدرت بیشتری داشت و سیستم تعلیق آن ۱۴ درصد بیشتر شده بود. شلبی فقط ۵۱۳ دستگاه در آن سال ها تولید شد. اما یک سال زمان برد تا موستانگ طرفداران پروپا قرص خود را داشته باشد.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *