Everything you need to know about a triangular scaffold

هر آنچه که باید در مورد داربست مثلثی بدانید

داربست مثلثی یکی از بهترین نوع داربست های موجود در بازار می باشد که دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد این داربست در کنار کیفیت و مرغوبیت متریال که برای استحکام و دوام خود دارد، به عنوان بهترین داربست برای ساخت سازه های بتنی نیز استفاده می شود. و در ادامه این تعریف از داربست مثلثی باید به این نکته نیز اشاره کرد که از داربست مثلثی برای زیرسازی بتنی استفاده می شود. جالب است که بدانید از داربست مثلثی برای ساخت دالان ها و کفراژبندی نیز استفاده می شود. مسئله مهمی که در ادامه به آن اشاره می کنیم این است که حتما باید متریال ساخت داربست مثلثی خود از منابع قابل اطمینان تهیه کنید.

Everything you need to know about a triangular scaffold

اگر بخواهیم در مورد داربستی مانند داربست مثلثی صحبت کنیم باید بگوییم که این داربست از فریم های مثلثی ساخته شده است که ابعادی ۱۰۰ در ۱۲۰ و یا ۷۵ در ۱۲۰ دارد. داربست مثلثی به صورت نر و ماده  به هم اتصال پیدا می کند. در ادامه باید اضافه نمود که این داربست یکی از کاربردی ترین داربست ها حال حاضر می باشد. در ادامه با ما در مقاله ی داربست مثلثی چیست همراه باشید.

هر آنچه که باید در مورد داربست مثلثی بدانید

مشخصات داربست مثلثی

داربست های مثلثی از لوله های ساخته شده اند که اندازه های بسیار معین و دقیقی دارند. لوله های داربست مثلثی به وسیله ی جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند و داربست مثلثی را شکل می دهند. مسئله ی مهمی که در مورد ساخت و تولید داربست مثلثی وجود دارد این است که، از لوله های درزدار و شکاف دار نباید در ساخت داربست مثلثی استفاده نمود، زیرا ممکن است استحکام لازم را برای بتن ریزی دارا نباشد.

کاربرد های داربست مثلثی

داربست مثلثی، کابرد های بسیار زیادی دارد که یکی از این کاربردها این است که برای کفراژبندی دالان و یا زیر سازی برای پل ها استفاده می شود. باید بدانید که دلیل استفاده از داربست مثلثی این است که داربست مثلثی برای کارهایی مثل زیرسازه های بتنی و دالان های بتنی پل فوق العاده مناسب می باشد. پل داربستی می تواند جایگزینی مناسب برای جک سقفی محسوب شود.

در چند سال اخیر از داربست مثلثی برای کارهایی ساختمانی و پروژه های کوچک و بزرگ ساختمانی استفاده می شود. داربست مثلثی یکی از پربازده ترین داربست های موجود از نظر کاری می باشد. داربست مثلثی یکی از مناسب ترین داربست هایی می باشد که بازده کاری را برای کارکنان بسیار بالا می برد و بازدهی کار را افزایش می دهد.

هر آنچه که باید در مورد داربست مثلثی بدانید

نام دیگر داربست مثلثی اسکافولد است که از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار می باشد و اطمینان کارگر و کارفرما را به هرشکلی جلب می نماید. در کنار تمام این موارد باید در مرحله ی اول باید حتما متریال اولیه را از بهترین تولیدکنندگان تهیه کنند که از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد. داربست مثلثی باید دارای کیفیت و مقاومت لازم باشد که با چندین بار استفاده، فرسوده و غیر قابل استفاده نشود.

بعضی از کارفرمایان به این مطلب علاقه دارند که لوازم و متریال داربست مثلثی خود را به صورت دست دوم خریداری نمایند ولی بایه به این نکته نیز توجه داشته باشند که حتما داربست خود را از شرکت های خریداری کنند که قابل اطمینان باشند و لوازم فرسوده و بلا استفاده را به شما تحویل ندهند. نکته ای که باید در مورد استفاده از داربست دست دوم بدانید این است که استفاده از داربست مثلثی بی کیفیت باعث به وجود آوردن خطرات بسیار زیادی برای کارکنان در زمان کار خواهد شد.

ویژگی های داربست مثلثی

یکی از مهم ترین موارد که باید در زمان ساخت داربست مثلثی به آن توجه داشت، این است که باید حتما از متریال مرغوب و مناسب برای ساخت داربست مثلثی استفاده نمود. در صورتی که از لوازم مناسب برای ساخت داربست مثلثی استفاده شود، ممکن است لوله های داربست مقاومت مناسبی را نداشته باشند و خسارت بسیار زیادی را به سازه ی درحال ساخت وارد نماید. جنس لوله های نیز باید به گونه ای باشد که به هیچ عنوان خم یا کج نشود که باعث به وجود آوردن خطرات احتمالی نشود.

هر آنچه که باید در مورد داربست مثلثی بدانید

داربست مثلثی به گونه ای ساخته می شود که توانایی تحمل ۱۴ تن بار را دارد و در صورتی که اتصالات و جوشکاری ها تغییر پیدا کند توانایی تحمل بار داربست مثلثی افزایش نیز پیدا خواهد کرد. ساخت این داربست بسیار ساده می باشد و همین مورد سبب شده است که از داربست مثلثی برای بیشتر امور عمرانی استفاده شود. موضوعی که مورد داربست مثلثی وجود دارد این است که این داربست به راحتی مونتاژ و دمونتاژ می شود.

منبع: http://zoodbast.com

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *