انیگما

اتاق فرار؛ هر آنچه باید بدانید!

این روزها اگر سری به سایت های تخفیف خرید گروهی زده باشید و یا در فضای مجازی و اپلیکیشن های اینستاگرام و تلگرام فعال باشید، حتما چشمتان به عبارت اتاق فرار خورده است. شاید درست ندانید اتاق فرار چیست اما قطعا اگر عکس های این اتاق های هیجان انگیز را دیده باشید حتما کنجکاو خواهید بود که درباره آنها بیشتر بدانید و شاید همین آخر هفته با دوستانتان یکی از آنها را امتحان کنید. در این نوشته هر آنچه لازم است درباره اتاق فرار بدانید در اختیارتان قرار خواهیم داد.

اسکیپ روم

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک بازی و یا سرگرمی ماجراجویانه و بسیار هیجان انگیز است. اگر شما هم به فیلم های معمایی علاقه دارید و همیشه خودتان را جای شخصیت های فیلم قرار می دهید و به این فکر می کنید که اگر جای آنها بودید چه می کردید، قطعا عاشق این بازی خواهید شد. اتاق های فرار چند سالی است که بین جوانان بسیار محبوب شده اند. اتاق فرار انیگما (www.enigmaescaperoom.ir) یکی از هیجان انگیزترین اسکیپ روم های تهران است.

تاریخچه ی مختصر اتاق فرار

اتاق فرار برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ توسط تاکائو کاتو یک ژورنالیست ژاپنی بوجود آمد. همانطور که می دانید اصول بازی های ژاپنی بر اساس توالی منطقی است. اتاق فرار تاکائو کاتو هم مثل نسخه کامپیوتری بازی Scape the Room از این توالی تشکیل می شد.

انیگما

پس از موفقیت اتاق فرار این سرگرمی جذاب به سنگاپور رفت و در سال ۲۰۱۱ وارد کشور مجارستان شد و شرکت پارپارک این بازی را در اروپا و استرالیا در بیش از ۲۰ نقطه تاسیس کرد. شرکت پارپارک بعدها ادعا کرد که از وجود نسخه ژاپنی بی اطلاع بوده و بر اساس تئوری چیکسنتمیهای این بازی را خلق کرده است. کمپانی های دیگری از جمله اسکرپ و هینت هانت هم بزودی به طراحی و اجرای اتاق های فرار متععد روی آوردند.

اتاق فرار انیگما

در سال ۲۰۱۲ این بازی به آمریکا رسید و Puzzle Break به عنوان اولین نسخه آمریکایی این بازی معرفی شد. تا پایان سال ۲۰۱۷ بیش از هشت هزار اتاق فرار در سرتاسر دنیا ساخته شد و این بازی به یکی از محبوب ترین بازی های اکشن ادونچر دهه ی اخیر تبدیل گشت.

ساز و کار و قوانین اتاق فرار

اتاق فرار همانطور که از اسمش پیداست در یک اتاق اتفاق می افتد. شما در یک گروه ۴ تا ۸ نفره در یک اتاق اسرارآمیز حبس می شوید. آزاد شدن و یا در اصطلاح فرار شما از این اتاق منوط به پیدا کردن سرنخ ها، حل معماها و از همه مهمتر کار تیمی است.

عموما مدت زمان استاندارد برای بازی های اتاق فرار یک ساعت است، هرچند نسخه هایی هستند که یک و نیم ساعت زمان دارند. شما به همراه دوستانتان در دل یک سناریوی هیجان انگیز و گاهی دلهره آور قرار خواهید گرفت و باید برای نجات جان خودتان هدف بازی را به سر انجام برسانید. حالا هدف هر بازی بسته به سناریوی خاصی که دارد می تواند فرار از دست یک خون آشام یا قاتل زنجیره ای باشد و یا کمک به یک کارآگاه برای حل معمای یک پرونده و یا حتی فرار از زندان.

اتاق فرار

بازی اتاق فرار نیاز به هیچگونه توانایی خاص و یا تجهیزات عجیب و غریب ندارد. در اتاق فرار شما به هوش هیجانی و کمی خلاقیت نیاز دارید و همانطور که قبلا هم اشاره کردیم کار تیمی در این بازی بسیار مهم است. از جمله فعالیت هایی که در یک اتاق فرار استاندارد انجام خواهید داد می توان به پیدا کردن اشیای پنهان، حل پازل های تصویری، قدم زدن در تاریکی، شکستن کدها و استفاده غیر معمول از برخی اشیا اشاره کرد.

بازی اتاق فرار اصلا تفریح گرانی محسوب نمی شود و در تهران می توانید اتاق های فرار را در رنج ۳۵ تا ۸۵ هزار تومان پیدا کنید. هرچند اگر اهل استفاده از سایت های تخفیف در خرید دسته جمعی هم باشید، براحتی با یک گشت و گذار ساده در وب می توانید تخفیف های هیجان انگیز هم پیدا کنید.

 

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *