پیش به سوی کارآفرینی

پیش به سوی کارآفرینی

با تغییر نگرش  بوجود آمده در بازار کسب و کار و فضای شور و اشتیاق برای کارآفرین شدن، نکته ای که باید مورد توجه قرار داد آشنایی با چگونگی ورود به این مسیر است و تحمل خطرات و سختی های این حوزه، خیلی از افراد فکر می کنند کارآفرینی یعنی آرامش خاطر و راحتی، در صورتی که ورود به مسیر با فراز و فرود های بسیاری همراه است. در این بخش از اخبار کسب و کار می خواهیم با یکی از اصطلاحات جالب این حوزه شما را آشنا کرده و از نظر علمی آن را مورد بررسی قرار دهیم، در ابتدا باید به صورت کلی با واژه کارآفرینی آشنا شویم و پیش به سوی کارآفرینی گام برداریم.

کارآفرینی
کارآفرینی

واژه کارآفرینی از از ادبیات کشور فرانسه در قرن ۱۷ و ۱۸ وارد دایره لغات جهانی شد،این واژه به کسانی اشاره می کند که با استفاده از فرصت ها و قبول مخاطرات در پی بردن منفعت و سود هستند و مسئولیت یک کسب و کار یا فعالیت را بر عهده دارند و در پی تغییر شرایط حاکم بر بازار هستند.

اما در قرن گذشته شومپیتر تنها کسی بود که کارآفرینی را نوعی تخریب سازنده نامید و کارآفرینان را مبتکر و نوآورانی دانست که با ایجاد بازارهای جدید و خلق و استفاده از روش های جدید در پی تغییر اقتصاد هستند، پس می توان گفت که این افراد با بهره برداری از فرصت ها و بسیج منابع ارزش های اقتصادی و اجتماعی نوینی را بوجود می آورند.

کارآفرینی
کارآفرینی

این اقتصاددان برجسته، کارآفرینی را به مصابه موتور محرکه توسعه اقتصادی می داند و از آن تحت عنوان ذکر شده یاد می کند. معنای این جمله این است که کارآفرین تعادل ایستا را در اقتصاد تخریب و تعادل و لازمه توسعه برای اقتصاد می داند که تغییر دهنده سیر تحول ومسیر بازار است که برای آن ارزش های جدیدی را تعریف می کند.

در نتیجه می توان گفت کارآفرینی یک فرآیند پویا است که افراد پیوسته فرصت های اقتصادی جدیدی را تعریف می کنند و بر مبنای آن توسعه و پیشرفت را در تولید و فروش کالا ها و خدمات می پردازند و کارآفرین با توجه به ویژگی های شخصیتی خود آن را رقم می زند.

کارآفرینی
کارآفرینی

تعاریف دیگر این حوزه  به وسعت این حوزه اشاره می کنند، این کلمه را به منزله افزایش رقابت در حوزه بازار می دانند و شرکت های موجود را به چالش می کشند و بسترهای جدید را برای فعالان این حوزه فراهم می کنند و سرمایه را به سمت خود جذب و ایجاد کننده شغل های جدید هستند می نامند.

کارآفرینی
کارآفرینی

همه این تعاریف از تغییر بازار و وسعت آن بوسیله کارآفرین خبر می دهدکه به نوعی شاید باعث ایجاد بازاری جدید و تغییر نگرش برای کسب و کار در آن و یا از بین رفتن بازار گذشته با تمام سرمایه های آن در بدبینانه ترین حالت باشد، که این از عدم انعطاف پذیری و تعصبات و رصد نکردم فرصت ها و دید به آینده نشات می گیرد.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *