بازی و غذای سگ: دو نیاز اساسی!

در تربیت سگ ها اسباب بازی سگ و بازی با آنها عامل بسیار مهمی است. شاید شما به چشم بازی به آن نگاه کنید اما بازی و تحرک برای سگ ها بسیار عامل حیاتی است و چندین نیاز آنها را به خوبی برطرف می کند. اولین و مهم ترین این نیاز ها حضم صحیح غذای سگ و سوخت ساز درست برای بدن آنها است و بعد برطرف شدن نیاز حیوان خانگی مخصوصا سگ ها به توجه صاحبشان. سگ ها به طور غریزی دوست دارند که رضایت صاحبشان را بدست بیاورند و خوشحالی شما را هنگام بازی با خود ببینند. اسباب بازی سگ با توجه به همین نکات ساخته می شود و همچنین برای زمان هایی که شاید شما زمان کای برای بازی با آنها را ندارید. سگ ها نیاز دارند که هر روز پیاده روی کنند و اگر می خواهید سگی خانوادگی و اجتماعی داشته باشید مواجهه سگ ها با دیگران و کودکان در سنین پایین سگ بسیار ضروری است. در ادامه این مطلب از میحکوب تلاش می کنیم این دو نیاز اصلی را بیشتر توضییح دهیم. با ما همراه باشید.

 

دو نیاز اساسی برای سگ ها (5)

نیازهای تغذیه و غذای سگ

یکی از مهم‌ترین بخش نگهداری از این حیوان غذای سگ است. بسیاری از افراد گمان می‌کنند که این بخش آسان‌ترین بخش از مسئولیت‌های نگهداری حیوان خانگی خود می‌باشد. در حالی بسیار اشتباه فکر می‌کنند. همان‌طور که انسان برای بقای خود به غذا و آب نیاز دارد، بقای حیوانات نیز وابسته به غذا و آب می‌باشد. وقتی تصمیم می‌گیرید که از حیوانی به عنوان دوست و همراه خود در خانه نگهداری کنید باید به خوبی احتیاجات غذایی او را بدانید تا حیوان دچار کمبودهای غذایی نشود. در این مقاله شما را با برخی نکاتی که باید در تغذیه حیوان رعایت کنید، آشنا خواهیم کرد.

سگ‌ها جهت رشد ، فعالیت و حفظ وضعیت بدنی خود نیاز به تغذیه نازل و گران دارند ، تغذیه مناسب باعث سرحالی ، شادابی و صحت آدم می‌گردد بطوریکه می‌توان از وضعیت پوشش خارجی بدن و انعطاف‌پذیری پوست و حالت درخشندگی چشم وضعیت تندرستی انسان را تشخیص داد. قبل از انتخاب هر نوع غذا برای ناس ، باید از پاكیزه بودن آن اطمینان كافی حاصل كنید. چون آب و غذای آلوده می‌تواند منشا بسیاری از بیماری‌های مهلک بوده و حیات مردم را در مخاطره قرار دهد.

چه میزان غذا باید در اختیار سگ قرار دهیم؟

میزان غذایی روزانه حیوان از اهمیت زیادی برخوردار است که این بستگی به توله و بالغ بودن سگ دارد. باید دقت کنید که بیش‌ازاندازه به حیوان خود غذا ندهید چراکه باعث چاقی و عوارض ناشی از آن می‌شود. اگر کمتر از میزان مورد نیاز نیز غذا به حیوان بدهید، در آن صورت دچار سوءتغذیه می‌شود.

 

دو نیاز اساسی برای سگ ها (6)

چه غذایی باید به حیوان خود بدهیم؟

باید به نوع غذایی که می‌خواهید به حیوان خود دهید بیشتر دقت کنید. سعی کنید غذاهایی که خودتان می‌خورید را به حیوان ندهید، زیرا ممکن است ترکیبات غذایی ما به گونه‌ای باشد که به سلامت حیوان آسیب برساند.

به عنوان مثال همبرگر و بیکن برای سگ‌ها اصلاً مناسب نیستند چون در داخل آنها نمک و چربی وجود دارد که می‌تواند التهاب پانکراس و در برخی نژادها نفخ (شور بودن غذا باعث می‌شود حیوان آب زیادی بخورد و به دنبال آن نفخ ایجاد شود) ایجاد کند. بسیاری دیگر از مواد غذای مورد استفاده ما انسان‌ها برای سگ و دیگر حیوانات خانگی ضرر دارد. امروزه غذاهای آماده مصرف برای حیوانات به فروانی یافت می‌شوند که به صورت خشک و یا تازه و نیمه خشک می‌باشند.

 گوشت

بیشتر نیازهای غذایی سگ را تأمین می کند ولی به تنهایی کافی و اقتصادی نبوده و برای کامل کردن آن می توان سیب خاكی ، ماکارونی ، هویج و گشنیز به گوشت اضافه و با هم آنها را پخت

پای مرغ

پای مرغ را نباید به تنهایی بعنوان وعده غذایی به سگ داد زیرا از پایه غذایی پائینی برخوردار بوده و ساختن یبوست می کند . در صورت امکان به ۱ الی ۲ نوبت در هفته محدود شود .

دو نیاز اساسی برای سگ ها (4)

اسباب بازی سگ و نیاز به بازی

بازی کردن با سگ ها همراه با اسباب بازی سگ  علاوه بر اینکه باعث تقویت رابطه دوستانه بین شما خواهد شد، به کاهش اضطراب کمک می کند و باعث می شود سگ علاوه بر سرگرم و خوشحال بودن، اطلاعات بیشتری از شما داشته باشد. بازی با سگ باعث می شود خودتان هم تحرک داشته باشید و کمی ورزش کنید. فقط باید به یاد داشته باشید اگر در روز های گرم می خواهید با سگ تان بازی کنید، سعی کنید وقتی آفتاب رفته، این کار را انجام دهید یا اگر زیر نور آفتاب بازی می کنید، آب کافی در اختیار دوست کوچک خود قرار دهید.

 

دو نیاز اساسی برای سگ ها (8)

انواع اسباب بازی سگ

اسباب بازی های سگ تنوع بسیاری دارند که می توانید برای تهیه راحت و آسان سری به پتچی : دوست خوب بهترین دوستتان بزنید. در ادامه به معرفی چند عدد از اسببا بازی های محبوب سگ می پردازیم.

عروسک های صدا دار متوسط

عروسک هایی که شخصیت های متفاوتی دارند و وقتی فشارشان می دهی از خودشان صدا در می آورند .صدای این عروسک ها سگ را به بازی کردن ترغیب می کند.این اسباب بازی ها که معمولا دو لایه اند تا عمر بیشتری داشته باشند را میتوان برای بازی بنداز و بیار استفاده کرد.یادتان باشد که این عروسک ها برای گاز زدن نیستند و وقتی بازی تمام شد و سگ صرفا شروع به جویدنش کرد آن را از حیوان بگیرید.

استخوان هایی با طعم بیکن

برای جویدن این اسباب بازی ها طعم واقعی بیکن دارند و برای همین سگ ها عاشق شان می شوند.انحنایی که در اسباب بازی هست ،گرفتن و جویدنش را برای سگ آسان می کند.این استخوان ها از نایلون و بیکن تشکیل شده اند و در بعضی هایشان دانه هایی روغنی هم به کار رفته است. این اسباب بازی فقط برای جویدن است ومواظب باشید که حیوان آن را نخورد.اگر کم کم رویه اش رفت و پاره شد و جای عمیق دندان ها ی سگ رویش ماند، وقت تعویضش است.

 

دو نیاز اساسی برای سگ ها (7)

اسباب بازیهای پلاستیکی جویدنی

این اسباب بازی ها یکی از پر طرفدارترین اسباب بازی ها برای سگ ها هستند و آرواره ها و فک حیوان را به خوبی تمرین می دهند.هم اسباب بازی های جویدنی خوبی هستند و هم می توانند برای بازی بنداز و بیاور ازشان استفاده کرد چون خیلی خوب بالا و پایین می پرند.این اسباب بازی ها وسیله خوبی برای پرت کردن حیئاناتی است که جراحی را پشت سر گذاشته و در دوران نقاهت به سر می برند.این اسباب بازی ها سوراخی دارند که از طریق این سوراخ می شود پر از چیزهای خوشمزه شان کرد؛ مثلا تویشان را پر از کره بادام زمینی کرد و در فریزر گذاشت تا یخ بزند،آن وقت هر سگی عاشقش می شود. درست است که این اسباب بازی ها عمر طولانی دارند اما اگر سگتان اهل جویدن است میتواند زودتر از زمان مورد انتظار خرابش کند و مهم است که موقع بازی کردن سگ تان با اسباب بازی هایش روی حیوان نظارت داشته باشید.

بشقاب پرنده پلاستیکی(فریز بی)

این بشقاب ها از اسباب بازی های معروف اند و هیجان تازه ای به بازی بنداز وبیار اضافه میکنند. جنس این بشقاب ها از پلاستیک است و مثل باقی اسباب بازی های مخصوص سگ ها عمر طولانی ای دارند و انعطاف پذیرند.بشقاب هایی که جنس سختی دارند چندان به درد بازی با سگ ها نمیخورند چون میتوانند بشکنند وبه دهان حیوان اسیب بزنند.یادتان نرود که این بشقاب ها اسباب بازی های جویدنی نیستند و فقط برای بازی بنداز و بیار باید ازشان استفاده کرد.اگر سگ تان بدون نظارت شما شروع به جویدنش کند ممکن است باعث خفگی اش شود.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *