گردشگری اسکاتلند

جاهای دیدنی کشور تاریخی اسکاتلند

هر روزه بسیاری از مسافران جهان مقصد خود را به سمت کشور زیبای اسکاتلند انتخاب می کنند این کشور با دارا بودن جزایر و فضاهای سرسبز می تواند سفری خاطره انگیز را برای شما بسازاد. اگر قرار باشد مکانی انتخاب شود که نماد زیبایی طبیعی و وحشی اسکاتلند باشد، خیلی ها گلنکو را بهترین انتخاب در جاهای دیدنی کشور تاریخی اسکاتلند می دانند. این دره آتشفشانی باستانی با تاریخچه ای سبع و وحشی و مناظری زیبا و نفسگیر، پوشیده از گیاهان سبز مخملی است که آنقدر بلند هستند که بالای آنها در میان مه گم شده است. همچنین قتل عام مک دونالدها در سال ۱۶۹۲ در این منطقه اتفاق افتاد. گلنکو شانزده مایل از قلعه ویلیام فاصله دارد.

گردشگری اسکاتلند
گردشگری اسکاتلند

ادینبرو

این مطلب نیز بسیار جالب می باشد که پایتخت بزرگ و پرافتخار اسکاتلند واقعاً ارزش قرار گرفتن در لیست بهترین شهر ها را دارد. ادینبرو یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری بریتانیا پس از لندن است و جذابیت دنیای قدیم و شکوه معماری تاریخی با حالت مدرن و معاصر شهری در آن درآمیخته است. منظره شهر بیشتر مدیون قلعه ای است که بالای آتشفشانی قرار گرفته و بر شهر مشرف است.

ادینبرو
ادینبرو

خیابان های سنگفرش شده شهر قدیم مانند ماریپچ زیبایی هستند که شما را یاد قرون میانی می اندازند. خیابان پرنس که به خیابان خرید شهر مشهور است، پر از تالارها یا سرداب های زیرزمینی است. اگر قصد دارید مدتی طولانی تر اسکاتلند بمانید در این شهر کمبود هتل نخواهید داشت و ادینبرو اسباب پذیرایی از شما با هر هزینه ای که دارید از مسافرخانه گرفته تا هتل ۵ ستاره فراهم می سازد.

بروک موسی

یکی از جالب ترین مکانها در اسکاتلند بروک ها هستند که (بروک سازه ی دیواری تو خالی مربوط به زمان ساخت و صنعتی شدن آهن است که به روش بدون بتن اجرا شده و نمونه های آن تنها در اسکاتلند پیدا می شود) در جزایر شتلند قرار دارد و داخل و خارج سازه ی تاثیرگذار آن سنگ هایی قرار گرفته اند که از نظر دفاعی بهترین حالت را برای آن ایجاد نموده اند. این ساختمان حدودا ۱۰۰ سال پیش از میلاد بنا نهاده شده و تنها بروکی است که تا بالا کامل بوده و راه پله ی آن نیز داخل دیوار تعبیه شده است.

بروک موسی
بروک موسی

لخ لنس

یکی از کلمات گردشگری اسکاتلند که آن به وفر می شنوید لخ است که به معنای دریاچه می باشد. در اسکاتلند لخ های بسیاری وجود دارند. اما دریاچه لخ‌نس معروف‌ترین آن‌ها است. این دریاچه ۳۶/۳ کیلومتر طول و ۲/۷ کیلومتر عرض دارد و در شمال‌غربی اسکاتلند واقع شده است.

لخ لنس
لخ لنس

لوموند اولین دریاچه بزرگ اسکاتلند است اما وقتی سخن از دریاچه‌های اسکاتلندی به میان می‌آید تمام توجه‌ها به سمت لخ‌لنس جلب می‌شود و این شهرت به دلیل افسانه‌ای است که مردم محلی درباره این دریاچه عنوان می‌کنند. مردم محلی معتقدند این دریاچه محل زندگی یک هیولای عجیب و غریب است. مردم ساکن اطراف این دریاچه به دلیل علاقه‌ای که به این هیولا دارند آن را (نسی) می‌نامند و معتقدند که باعث گردش آب تیره دریاچه می‌شود.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *