بررسی جدیدترین رخدادهای اخیر انتخابات ریاست جمهوری

بررسی جدیدترین رخدادهای اخیر انتخابات ریاست جمهوری

سرانجام به هفته ای رسیدیم که در انتهای آن مهمترین رویداد کشورمان در سال ۹۶ رخ خواهد داد و همانطور که حتما می دانید این رویداد چیزی نیست جز انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران. مناظره سوم نیز روز گذشته با محوریت موضوعات اقتصادی انجام شد تا حالا مردم بتوانند با جمع بندی ها نهایی خود تصمیم‌شان را برای رای دادن به کاندید مورد نظر اتخاذ کنند.

جدیدترین رخدادهای اخیر انتخابات ریاست جمهوری
جدیدترین رخدادهای اخیر انتخابات ریاست جمهوری

در این بخش از اخبار اقصادی قصد داریم به بررسی جدیدترین رخدادهای اخیر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو بپردازیم.

همانطور که اطلاع دارید تاکنون سه مناظره گروهی میان ۶ کاندید انتخابات صورت گرفته است که مناظره نخست پیرامون مسائل فرهنگی و اجتماعی، مناظره دوم پیرامون مسائل سیاسی و مناظره سوم درباره موضوعات اقتصادی بوده است و البته با توجه به اینکه مشکل سالهای اخیر کشورمان همواره اقتصادی بوده است، مناظره سوم از اهمیت بیشتری در نگاه مردم برخوردار بود.

بغیر از مناظره های گروهی برگزار شده در بین نامزدها، هر یک از کاندیداهای انتخابات برنامه های زنده و ضبط شده دیگری نیز در شبکه های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی داشتند که سعی کردند در این برنامه ها، اهداف پیش روی خود را برای مردم شفاف‌تر بیان کنند؛ ناگفته نماند که هنوز چند برنامه دیگر نیز باقی مانده که تا پایان هفته و تا پیش از پایان مهلت قانونی تبلیغات ادامه خواهد داشت.

در کنار این برنامه ها از هر یک از کاندیدا دو مستند تهیه شده بود که انها نیز بر اساس برنامه ای که از قبل اعلام شده بود در شبکه های سیما پخش گردید.

جناب آقای روحانی
جناب آقای روحانی

اما تا اینجا تنها مواردی بیان شد که توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی برگزار گردیده بود و خیلی از نامزدها برنامه های خود را در بخش های دیگری نیز ادامه دادند که مهمترین آنها سخنرانی در شهرهای مختلف کشورمان بود. در بین نامزدهای انتخاباتی در روزهای نخستین جناب آقای حسن روحانی، رئیس جمهور حال حاضر کشورمان به استان یزد سفری داشتند که در آن برنامه های خود را برای مردم این استان شرح دادند. جناب آقای روحانی قرار است در این هفته نیز سفری به اصفهان داشته باشند و بر طبق اخبار شنیده شده ظاهرا سخنرانی ایشان در میدان امام اصفهان برگزار خواهد گردید.

جناب آقای رئیسی
جناب آقای رئیسی

در هفته پیشین نیز جناب آقای سید ابراهیم رئیسی به چندین شهر کشورمان سفر داشتند که در هر یک از سخنرانی های خود سعی کردند برنامه هایی که برای دولت احتمالی آینده‌شان در نظر دارند را برای مردم شرح دهند. در حال حاضر امروز، ۲۳ام اردیبهشت ۹۶ نیز حجت الاسلام رئیسی با حضور در استان اردبیل با مردم این شهر نیز سخن گفتند.

جناب آقای میرسلیم نیز هفته گذشته با حضور در دانشگاه اصفهان بخشی از برنامه هایی که برای دولت آینده در سر دارند را برای داشنجویان بیان کردند. همچنین جناب آقای محمدباقر قالیباف، شهردار حال حاضر استان تهران و دیگر نماینده دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با برگزاری چندین سخنرانی در تهران برنامه های خود را بیش از پیش برای مردم‌مان شرح دادند.

جناب آقای میرسلیم
جناب آقای میرسلیم

در بین ۶ نامزد انتخابات آقایان جهانگیری و هاشمی طبا کم‌کار تر از دیگر نامزدها در بحث برگزاری سخنرانی ظاهر شدند و برنامه های خود را تنها بشکل صحبت با مردم از طریق رسانه ملی پیگیری نمودند.

جناب آقای هاشمی طبا
جناب آقای هاشمی طبا

سایت میخکوب آرزومند است مردم کشورمان فارغ از هر گونه عقیده و طرز تفکری در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت حضور حداکثری خود را در پای صندوق های رای نشان دهند.

به امید حضور پر رنگی دیگر از مردم ایران عزیزمان در عرصه انتخابات…

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *