بوتان و جاذبه های گردشگری ناشناخته‌اش

بوتان و جاذبه های گردشگری ناشناخته‌اش

در دنیا کشورهای متعددی وجود دارند که می توان برای گردشگری به هر یک از آنها سفر کرد اما برخی کشورها هستند که علی رغم برخورداری از جاذبه های گردشگری منحصر به فردی که دارند، کمتر مورد توجه جهانگردان و توریست ها قرار می گیرند.

یکی از این کشورها بوتان است که حتی شاید نام آن را نشنیده باشید و یا حتی با شنیدن این نام یاد آبگرم‌کن های دیواری بوتان بیفتید!

بوتان و جاذبه های گردشگری ناشناخته‌اش
بوتان و جاذبه های گردشگری ناشناخته‌اش

بوتان کشوری بسیار کوچک میان هندوستان و چین است که در بخش شرقی رشته کوه های هیمالیا قرار گرفته و جمعیتی نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر دارد. زبان رسمی این کشور نیز در نوع خود جالب می باشد که Dzongkha نام داشته و ظاهرا یک نوع گویش مخصوص تبت است.

برای نخستین بار دولت مردان این کشور گمنام در سال ۱۹۷۴ تلاش کردند تا علاوه بر مطرح کردن نام کشورشان نسبت به جذب گردشگر و آغاز صنعت توریسم خود اقداماتی را انجام دهند که اتفاقا در این راه هم موفق بوده اند و بر طبق آمار منتشر شده تا پیش از شروع دهه ۱۹۹۰ میلادی این کشور از راه صنعت گردشگری خود ۲ میلیارد دلار سود کسب کرده است!

معبد لانه‌ ببر بوتان
معبد لانه‌ ببر بوتان

پایتخت این کشور Thimphu(تیمفو) نام داشته و یکی از مهمترین شهرهای بوتان بلحاظ گردشگری محسوب می شود. با این وجود اما اگر بخواهیم بطور کلی صحبت کنیم، بوتان هنوز هم در بین مردم دنیا و بخصوص گردشگران آنچنان که باید شناخته شده نیست و از انجایی که بوتان یکی از فقیرترین کشورهای حال حاضر جهان است، بدون شک صنعت توریسم برای آنها می تواند ارزش بالایی داشته باشد.

ادامه این بخش از سری مقالات اخبار گردشگری درباره بوتان را دنیال کنید تا با بوتان و جاذبه های گردشگری ناشناخته‌اش آشنا شوید.

معبد لانه‌ ببر

معبد لانه ببر یا پارو تاکشانگ که در کنار صخره ای واقع در دره پارو(Paro) قرار گرفته است، از حیرت انگیز ترین و مهمترین جاذبه های گردشگری بوتان محسوب می شود. اینکه به این معبد، لانه ببر گفته می شود ریشه در افسانه مردم بوتان دارد که در آن گورو پادماساموا همراه با یک ببر ماده که بصورت پرنده بوده(!) به این منطقه آمده و برای نخستین بار آیین بودا را به مردم بوتان معرفی کرده است.

در زمان بازدید از این معبد حسابی حواس‌تان را به اطراف تان جمع کنید؛ این معبد ۳۰۰۰ پا از دره پارو ارتفاع دارد!

بوتان و غذاهای خوشمزه این کشور

اگر از ما بپرسید، صرف غذا در رستوران های هر کشوری را یک جاذبه گردشگری معرفی می کنیم! بوتان نیز از ان دست کشورهای آسیایی است که باید حتما از غذاهای مختلف آن امتحان کنید. اماداتشی از معروف ترین غذاهای این کشور است که از پنیر تهیه شده و بسیار هم تند است! این غذا را مردم بوتان نیز همواره به گردشگران کشورشان توصیه کرده اند.

اماداتشی
اماداتشی

گنگکهار پونزوم، قله مرتفع بوتان

بد نیست بدانید که قله گنگکهار پونزوم مرتفع ترین قله ای است که در کشور بوتان وجود دارد. نکته ای که این قله را از دیگر قله های مرتفع جهان متمایز کرده است این است که ظاهرا تاکنون هیچ کوهنوردی نتوانسته از این قله که ارتفاعی حدود ۷۵۷۰ متر دارد، صعود کند!

تماشای عظمت این قله از فاصله دور هم بدون شک هیجانی وصف ناپذیر دارد که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

موزه ملی

معمولا هر کشوری یک موزه ملی دارد که در آن تاریخ خود را به نمایش می گذارد. بوتان نیز با اینکه کشوری بسیار کوچک است، اما یک موزه ملی دارد که می توانید تاریخ بوتان را در این موزه مشاهده کنید.

موزه ملی بوتان
موزه ملی بوتان

موزه ملی بوتان در بخش غربی بوتان در Paro واقع شده و شامل کتابخانه ای بسیار بزرگ است که انواع کتب تاریخی و کهن بوتان را نیز می توانید در آنجا ببینید. اگر علاقه مند به تاریخ هستید حتما از این موزه هم بازدید بعمل آورید.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *