با جاذبه های گردشگری اتریش آشنا شوید

با جاذبه های گردشگری اتریش آشنا شوید

کشور های بسیاری در قاره اروپا وجود دارند که هریک از نظر زیبایی و جاذبه های توریستی سرآمد هستند کشور هایی که از نظر معماری و فرهنگ در جایگاه بالایی قرار دارند یکی از این کشور ها که سرآمد موسیقی و هنر می باشد. کشور اتریش است که سالانه تعداد زیادی نه فقط برای تفریح بلکه برای ادامه تحصیل و زندگی به این  کشور می آیند و این کشور را برای زندگی خود تا آخر عمر انتخاب می کنند. در ادامه این بخش از اخبار گردشگری با جاذبه های گردشگری اتریش آشنا خواهید شد.

اتریش
اتریش

کاخ شونبرون

کاخ شونبرون یکی از باشکوه ترین کاخ های اروپا است. اتاق‌های سلطنتی شونبرون بی‌نظیرند و حتی آپارتمان‌های قیصر در هافبورگ به گرد پایشان هم نمی‌رسند. کاخ را امپراتور ماتیاس دور چشمه‌ای ساخت که هنگام شکار پیدا کرد و بعدتر فردیناند دوم در سال ١٦٣٧ آن را کامل کرد.

کاخ شونبرون
کاخ شونبرون

بعدها در تاریخ ترک‌ها، در نبرد وین، این کاخ را ویران کردند، وقتی ماریا ترزا به تخت نشست، شونبرون را اقامت‌گاه خانواده‌ی سلطنتی کرد و دستور داد آن را بزرگتر از قبل  کنند. کارل اول، آخرین پادشاه خاندان هابسبورگ هم در سال ١٩١٨ در همین کاخ از سلطنت کناره گیری کرد.

کاخ شونبرون
کاخ شونبرون

از طرفی می توان گفت اوج زیبایی کاخ را در گالری بزرگ می توان دید. نزدیک این گالری اتاقی هست که جلسه‌های دولتی محرمانه‌ی دوران ماریا ترزا را آن‌جا برگزار می‌کرده‌اند. کاخ اتاق جالبی به اسم اتاق میلیونی هم دارد که ماریا ترزا به اندازه‌ی اسمش خرج آن کرده است. توی این اتاق، کارهایی از مینیاتورهای هنرمندان ایرانی را هم می‌بینید.

جاده آلپی گراس گلاکنر

یکی از از زیبا ترین جاده های دنیا جاده آلپی گراس گلاکنر است. این جاده خوش منظره و زیبا قطعاً ارزش دیدن را دارد. این جاده شما را به پارک ملی هوهه تائرن و ارتفاعات گراس گلاکنر می رساند و از میان یخچال طبیعی پاسترز می گذرد.

جاده آلپی گراس گلاکنر
جاده آلپی گراس گلاکنر

این جاده بهترین مسیر برای تجربه چشم انداز اتریش است، زیرا از میان جنگل های کوهستانی، علفزارهای آلپ و دشت های یخ و صخره های تند عبور می کنید. می توانید اتومبیلی کرایه کنید، اتوبوس بگیرید یا با موتورسیکلت با رفتن در این جاده شما یک تجربه رویایی را تجربه خواهید کرد.

جاده آلپی گراس گلاکنر
جاده آلپی گراس گلاکنر

مجموعه کاخ های هافبورگ

مجموعه کاخ های معروف دیگر کشور اتریش که سالیان سال تاریخ را در خود  جای داده هافبورگ است مجموعه‌ای از کاخ‌های تاریخیِ بازمانده از اوج قدرت امپراتوری خاندان هابسبورگ که بیش از شش قرن حاکم اتریش بودند. این مجموعه حالا دفاتر ریاست‌جمهوری اتریش و چندین موزه را در خود جای داده است.

مجموعه کاخ های هافبورگ
مجموعه کاخ های هافبورگ

تنوع معماری کاخ‌های هافبورگ بیش از همه مدیون جاه‌طلبی شاه‌های خاندان «هابسبورگ» است که دوست نداشتند در کاخ‌های پدرانشان زندگی کنند و وقتی به تخت می‌نشستند، یک حیاط بزرگتر هم به شوایتزرهوف وصل است که ایندر بورگ نام دارد و بیشتر بازدیدکنندگان هافبورگ از این حیاط وارد مجموعه می‌شوند. وسط این حیاط، بنای یادبود امپراتور فرانتز را می‌بینید که ورودی اصلی آپارتمان‌های قیصر هم هست.

پارک پراته

یکی از معروفترین مکان های تفریحی دیگر این کشور پارک پراته است که در مرکز شهر واقع شده محبوبترین پارک وین است. این پارک دارای استادیوم ورزش و استخر شنا و عمارت فرنگی برای استراحت میباشد. همچنین دارای منطقه ای ایده آل برای پیاده روی، دوچرخه سواری یا آهسته دویدن است.

پارک پراته
پارک پراته

دو جاذبه دیگر این پارک، چرخ و فلک غول پیکر و لوکومتیو بخاری قدیمی است که حمل و نقل گردشگران را به نمایشگاه پارک و استادیوم فراهم می کند. اما شاید زیباترین بخش پراته پارک جنگلی آن باشد که استفاده از آن رایگان است. این فضای ٦٠ کیلومتر. امروزه وینی‌ها گروه گروه در این پارک می‌دوند، قدم می‌زنند، دوچرخه‌سواری و اسکیت سواری  می‌کنند یا حمام آفتاب می‌گیرند. با این حال، هنوز هم می‌شود گوشه‌های دنجی توی پارک پیدا کنید و از طبیعت لذت ببرید.

پارک پراته
پارک پراته

عمارت شهرداری وین

و اما در آخر شما را به دیدن عمارت شهرداری وین دعوت می کنیم  این عمارت یکی از دیدنیهای بسیار زیبای وین در اتریش می باشد این عمارت در سال ۱۸۷۲ تا ۱۸۸۳ ساخته شد، این ساختمان کنار عمارت و ساختمان پارلمان اتریش قرار دارد و همیشه جشن‌ها و فستیوال های متفاوتی در طول سال در آنجا برگزار می شود.

عمارت شهرداری وین
عمارت شهرداری وین

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *