تلویزیون شهری

کاربرد تلویزیون شهری در بالا بردن نقش شهروندان

استفاده از مبلمان شهری امروزه به یکی از موثر ترین و ارزشمندترین رسانه ها برای اطلاع رسانی و رساندن خبر به جامعه و شهروندان شده است و به دلیل مخاطب بسیار زیاد و هزینه بسیار پایین تبلیغات بسیار موثر است. یکی از جالبرترین مکان هایی که از این المان ها استفاده شده است و به محلی برای گذراندن اوقات فراقت خانواده ها تبدیل گردیده است، پارک ژوراسیک است.

تلویزیون های شهری یک نوع خاص از نمایشگر های ال ای دی است. به این نمایشگر ها که  می توانند عکس و فیلم را پخش کنند فول کالر گفته می شود. این تلویزیون ها ۱۶ میلیون رنگ دارند، معمولا برای ساخت این نمایشگر ها از ماژور ها و نمایشگر هایی استفاده می شود که ضد آب و ضد ضربه است و همچنین کاملا در برابر نور خورشید محافظت می شوند چرا این تلویزیون ها تلویزیون های شهر هستند و در محیط بیرون قرار می گیرند. معمولا تلویزون های شهری در رزولوشن های متفاوتی ساخته می شود و رزولوشن آن ها بشته به کاربردشان و جایی است که قرار است استفاده شوند. در ادامه با اخبار صنعتی تا به کاربرد تلویزیون شهری در بالا بردن نقش شهروندان بیشتر آشنا شویم.

مبلمان شهری
مبلمان شهری

کاربردهای تلویزیون های شهری چیست؟

هدف عمده از استفاده از نمایشگر های شهری، تبلیغات است، به جرئت می توان فت عصری که ما در آن زندگی می کنیم عصر دیجیتال و تبلیغات دیجیتالی است. امروزه دیگر کسی این توانایی را ندارد که تمام محصولات موجود در بازار را بشناسد بنابراین اکثر مردم به تبلیغات مراجعه می کنند. بنابراین تبلیغات محیطی می تواند تاثیر زیادی در ذهن مردم داشته باشد زیرا مردم خواسته و نا خواسته با آن مواجه می شوند و در ذهنشان ثبت می شود. استفاده از تلویزیون های شهری در اکثر نقاط جهان یک شیوه رایج تبلیغاتی است.

نورپردازی هایی که به وسیله نمایشگر های شهری انجام می شود و حجم رنگ های مختلف و زیادی که از این تلوزیون ها در شهر و بر روی ساختمان های بزرگ و … پخش می شود بخشی از زیبایی های شهر های بزرگ است. تاثیر گذاری سریع نمایشگر های شهری بر روی مخاطب در همه جای دنیا ثابت شده  است و همین امر یکی از دلایل اصلی پذیرفته شدن این تلویزیون های عظیم الجثه در سراسر جهان بوده است.

تلویزیون شهری
تلویزیون شهری

کاربرد دیگر نمایشگر های شهری اطلاع رسانی های اضطراری است. از آنجا که این تلویزیون ها می توانند  وظیفه ی اطلاع رسانی به افراد زیادی را بر عهده گیرند در مواقع اضطراری که باید کل مردم یک شهر به سرعت از رویداری اطلاع پیدا کنند می توانند نقش بسیار تعیین کننده و ماثری داشته باشند.

این تلویزیون ها می توانند نشاط را به گروه زیادی از مردم هدیه دهند مثلا پخش مسابقات ورزشی مهم از آنها می تواند گروه زیادی از مردم را دور هم جمع کند و یک تجربه خوب جمعی را به وجود آورد.

از دیگر کاربرد های تلویزیون های شهری می توان به پخش اخبار و رویداد های روز، پخش برنامه های تلویزیونی پر طرفدار، پخش کنسرت های پرطرفدار، پخش همایش ها و سمینار های مهم، پخش پیام های مناسبتی و یا حتی پیام های آموزشی اشاره کرد.

تلویزیون شهری
تلویزیون شهری

معمولا مجوز نصب این نمایشگر های شهری باید توسط شهرداری ها اخد شود. استفاده از این تلویزیون ها بخصوص در بخش تبلیغات باید با رعایت قوانین هر شهر باشد که این قوانین می توانند در سراسر دنیا متفاوت باشند. این نمایشگر ها بسته به اندازه و دیگر ویژگی هایشان قیمت های متفاوتی دارند همچنین همانطور که ذکرشد بسته به اینکه کجای شهر قرارمی گیرند کارکرد های مختلفی برای آن ها درنظر گرفته می شود. خرید تلویزیون شهری برای فضاهای بسته نیز موثر می باشد.

 

منبع: http://meekhkoob.ir

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *