مکان های باستانی ترکیه

مکان های باستانی ترکیه

اگر در مورد اخبار گردشگری بخواهیم بیشتر بگوییم، ترکیه به دلیل نزدیک بودن به کشور ما هر سال گردشگرانی از ایران به این کشور سفر می کنند و از جاذبه های گردشگری این کشور دیدن می کنند. ترکیه یکی از کشور هایی است که باید از تمام جاذبه های گردشگری آن دیدن کنید و از آنها لذت ببرید. در ادامه در مورد مکان های باستانی ترکیه بیشتر سخن خواهیم گفت

کاخ Tapkapi

ساختار کلی کاخ توپکاپی بدین شکل است که در هر چهار طرف آن صحن بزرگی وجود دارد و در این بین نیز شاهد برخی ساختمان‌های نسبتا کوچک هستیم. گفتنی است که یونسکو این مکان را یک مدل مشهود از قصر‌های گروهی دامنه عثمانی خوانده است. از بالای اندرونی این کاخ، دید زیاد مناسبی به  شاخ زردفام (مسیر یک رودخانه) و دریای مرمره وجود دارد.

جاذبه های تاریخی ترکیه
گفتنی است که این کاخ به مدت ۴۰۰ سال (از سال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۶) محل اسكان پادشاهان عثمانی بوده است و البته در این مکان سنن بسیار زیادی نیز برگزار شده است. در حال کنونی کاخ توپکاپی یکی از برترین جاذبه‌های قدیمی استانبول به‌شمار می‌رود و سالیانه افراد بسیاری از آن ملاقات می‌کنند. معماری جالب این بنا نیز بابت گردشگران خیلی هیجان‌انگیز است.

مکان های تاریخی ترکیه
آثار خطاطی شده‌ای  در این کاخ حیات دارند که در کنار لباس‌ها و ظروف شهروند چین ظروف آبگینه ای جلب محل می‌کنند. گفتنی است که در کاخ توپکاپی فراوانی از نشانه های مقدس دنیای اسلام نیز مراقبت می‌شوند.

جاذبه های تاریخی ترکیه
مسجد عرب

خابان کالیون در گالاتا ساخته شده است و بزرگترین عبادتگاه در این ناحیه به حساب می آید. بر محور قصه ها قرن ها قبل از ورود ترک ها به ترکیه این صومعه را زمانیکه اعراب استانبول را زندانی کرده بودند ساختند. با این حال ظواهر كهن نشان می دهد یک کلیسا که در همین مکان بوده که در سال ۱۴۷۵ به واسطه ی سلطان مِحمِت فاتیح به عبادتخانه دگرگون شده است و نام آن را عبادتگاه گالاتا نهادند.

جاذبه های تاریخی ترکیه
زمانیکه اعراب مهاجر در سال ۱۴۹۲ از اسپانیا به این کشور رسیدند در اطراف این معبد منزل کردند. در آن حین بود که نامش به عبادتگاه اعراب تغییر یافت. از آن وقت بارها این بنا بازآفرینی شده و یا دگرسانی ساختاری یافته است.

جاذبه های تاریخی ترکیه
 سنگ های قبر تنوع که انباشته از نشانه های مختلفی است و نشانه هایی که در طی بازآفرینی سال ۱۹۱۳ در این محل یافت شده است به موزه باستان شناسی انتقال یافتند. ثروتمندان این مسجد چهارضلعی شکل است و معماری اندرونی و خارجی آن به سبک گوتیک می باشد. برج زنگ کلیسا به مناره تغییر یافته و هم جنسی اضافی به مناره های مسلمانان اسپانیایی دارد.

موزه آنتالیا

اگه به تاریخچه و آداب ترکیه اشتیاق دارید، پس این موزه زیبا انتالیا رو از دست ندهید! این نمایشگاه خیره کننده همه آثار تاریخی و زیرگذر آنتالیا رو به عرضه می گذارد.داخل نمایشگاه با سرگذشت ترکیه آشنا می شوید. بخش باستان شناسی موزه، آوار های مربوط به عهد برنز تا بیزانس رو به ارائه می گذارد.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *