عوارض لیپوماتیک چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا در مورد عوارض لیپوماتیک صحبت کنیم. می دانیم که این روش یکی از محبوبترین روش های لاغری می باشد که متاسفانه گاها بی توجهی هایی از جانب بیماران دیده می شود که باعث بروز خطراتی در آن ها می گردد.
حساسیت به لیدوکایین: این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند متناسب آگاهی و پیشگیری می باشد.

عوارض لیپوماتیک
خونریزی و کبودی: این مشکل در کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنند دیده می شود. برای جلوگیری از این امر نیاز است تا یک یا دوهفته قبل از جراحی مصرف را قطع نمایند.
عفونت: عفونت محل عمل در لیپوماتیک در شرایطی که کلینیک یا اتاق عمل مجهز نباشد و استرلیزه نباشد ممکن است اتفاق بیافتد. البته این عارضه با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب آن توسط بیمار بسیار رخ نمی دهد مگر آنکه بیمار دچار بیماریهای كهنه و حاد همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید، بیماریهای ریشه دار اتوایمیون مانند لوپوس قوی و .. بوده و یا از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون، داروهای ضد سرطان استفاده نماید.

عوارض لیپوماتیک
مسمومیت با داروهایی که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص لیدوکایین: مسلماً در صورتی این داروها تاثیرگذار می باشند که به مدت طولانی استفاده گردند و مصرف کوتاه مدت آنان بی تاثیرند.نیاز است تا جراح از استعمال این نوع داروها آگاه باشد و موارد مورد نیاز را قبل از جراحی لیپوماتیک یادآوری نماید.

عوارض لیپوماتیک
اگر کاندیدای لیپوماتیک بدرستی شناسایی شود و پزشک هم در کارش متبحر با‌شد، تقریبا هیچ عارضه خطرناکی ایجاد نخواهد شد اما در صورتی که پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد، متاسفانه عوارضی مثل غیرقرینگی اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگی‌های غیرطبیعی، جمع شدن مایعات زیرپوست، خطر بروز عفونت بیمارستانی و… ایجاد می‌شود.
در مورد همه افراد هم فغان مختصر بویژه هنگام ماساژدرمانی، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودی وجود دارد و جای نگرانی نیست البته اشخاص مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و اشخاص مبتلا به دیابت باید قبل از انجام لیپوماتیک با پزشک معالج‌شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربی بویژه در ناحیه شکم، وضع سلامت این اشخاص را بهتر می‌کند، اما می‌تواند خطرناک هم باشد.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *