افزایش سرعت اینترنت

یکی از بهترین اتفاقاتی که می‌تواند برای ما بیفتد این است که با پیاده سازی یک سری روش ها، سرعت اینترنت خودمان را افزایش دهیم. بدون شک این افزایش سرعت می تواند تبعات مثبت زیادی را برای ما داشته باشد فلذا در این نوشته بنا بر این داریم تا شما را با برخی از این روش ها آشنا کنیم.

روش اول: متد gpedit

مرحله۱: با اخذکلید ترکیبیwin+r وارد بخش Run می شوید و عبارت gpedit.msc تایپ کنید و ok را بزنید.
مرحله۲: در این بخش وارد صفحه ی Local Group Policy Editor می شوید و بر روی گزینه ی Computer Configuration کلیک کنید تا داخل صفحه جدیدی شوید.
مرحله۳: در صفحه پیش رو گزینه ی Administrative Templates را انتخاب کنید . توجه داشته باشید در ویندوز ۷ و ۸ به بالا کمی متفاوت است.

نکته دیگری که باید مدنظر داشته باشید این است که انجام تمامی این مراحل را به همان دقتی که ذکر میشود انجام دهید.

مرحله۴: شما باید دوباره گزینه ی Administrative Templates را انتخاب نماید و منتظر بمانید وارد ورقه اسباب نوپرست بشوید.
مرحله۵: تقریبا نصف راه را به بخشش رفته اید دیگر فاصله ی با ۲۰% سرعت بیشتر ندارید. در ورقه اسباب پیش رو برروی گزینه Network کلیک کنید تا عملیات شما رو به آخر باشد.
مرحله۶: در برگ ی پیش روی خود برروی گزینه ی QoS Packet Scheduler کلیک کنید. بعد از رد شدن این مرحله لطفا به احسان توجه داشته باشید و طبق تصویر عمل کنید.

 

جالب است که مرحله بعدی کمی اسانتر میشود. کافی ست تا: رحله۷: به حاصل نهایی نزدیک می شوید و پس از این محصول دیگر از حجم اینترنت شما کاسته نمی شود و به سرعت شما ازدیاد می شود در این مرحله کلید Limited reservable bandwidth را پیدا کنید و برروی آن دبل کلیک کنید و وارد ورق بستن تنظیمات بشوید.
مرحله۸: این پاس آخرین میوه بنه می نفحه و کار شما در اینجا به پایان می رسد در نوا آذوقه تنظیمات گزینه ی Not Configured به صورت پیشفرض فعال می رایحه که شما باید آن را به Enable تغییر دهید و در آخر داده پیش فرض باید به ۰ تغییر یابد، بعد از تغییر متغیر به صفر ok کنید و توشه آهنگ ها را ببندید دیگر حجم شما کم نمی شود و در عوض سرعت اینترنت شما افزایش می یابد.

شیوه دوم: تنظیمات DNS

۱– بر روی آیکن شبکه در آبشخورد پایین و سمت راست صفحه کلیک کنید.
۲ – شبکه ای که استفاده می کنید را از سیاهه انتخاب کنید. بر روی آن کلیک راست کرده و Properties را کلیک کنید. به سربرگ Networking بروید. در صورتی که این امکان وجود ندارد و از شبکه لن خانگی استفاده می کنید بر روی Open network and sharing center کلیک کرده و در پنجره باز شده بر روی Local Area Connection کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده بر روی Properties کلیک کنید.

۳ – در سربرگ Networking گزاره بیان Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4) را جلی کرده و بر روی آن دوبار کلیک کنید. در پنجره جدید Use the following DNS server addresses را انتخاب مغبچه تماشاچی و شماره های دی ان اس های انتخابی خود را در آبشخوار های مربوطه وارد نمایید. در آخر بر روی OK کلیک کنید.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *